Mevsim Geçişlerinde Salgın Hastalıklara Dikkat

Mevsim Geçişlerinde Salgın Hastalıklara Dikkat

Soğuk havaların oldukça şiddetli sürdüğü bu günlerde Bursa’da pek çok ailenin çocuğu rahatsızlık sebebi ile hastaneleri doldurmuştur.

Soğuk havaların oldukça şiddetli sürdüğü bu günlerde Bursa’da pek çok ailenin çocuğu rahatsızlık sebebi ile hastaneleri doldurmuştur.

Hastanelerin acil servisleri çocuklarla dolup taşarken aileler ise bu durum karşısında oldukça şaşkın ve tedirgin.

Bursa’daki çocuk hastanelerinin sayısının oldukça yetersiz olduğu bu durum karşısında ortaya çıkmıştır ve pek çok kaile bu duruma tepki yağdırmıştır.

Hastanelerin acilleri dolup taşarken, tedavi için kuyruğa girmiş 400 kişi olduğu gözlemlenmiştir. Bir anda baş gösteren salgın ile tüm çocukların bu salgından etkilenmesi sonucu pek çok aile mağdur duruma düşmüştür.

Hastanelerde yer bulamayan aileler çareyi kuyruk oluşturmakta bulmuşlardır. Saatlerce çocukları için kuyruk bekleyen aileler bu durum karşısında hastanelere isyan ettiler.

Yetersiz sayıda kalan hastane ve doktorların Bursa’da arttırılması gerektiğini düşünene aileler bu konu ile talepte de bulunmuşlardır.

Özellikle hastanelerde rahatsızlığı olmadığı halde yatışı olan pek çok kişinin de bulunduğu savunulmaktadır. Bu yüzden de böyle bir doluluk gözlendiğini savunan aileler, bu konu ile de ilgilenilmesini istemişlerdir.

Salgın Hastalık Kuyruğu

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Dörtçelik Çocuk Hastaneleri tıklım tıklım doludur ve halen de hasta gelmeye devam etmektedir. İşin ilginç yanı ise bir anda tüm çocukların rahatsızlanışıdır.

Henüz bu durum ile ilgili yetkililer bir açıklama yapmamışlardır fakat durum oldukça içler karartıcıdır. Hasta çocuklarına yer bulamayan aileler, kuyruk oluşturup, tek tek sıra beklemektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.