Binbir Derde Deva Şifalı Bitkiler

Binbir Derde Deva Şifalı Bitkiler

Bu makalemizde dünyada en çok kullanılan şifalı bitkiler hakkında bilgi vereceğiz.

Bazı şifalı bitkiler, hatta bazı meyveler dünyanın çeşitli yerlerinde geleneksel olarak alternatif tıpta çok yararlı olabiliyor. Bu makalemizde dünyada en çok kullanılan şifalı bitkiler hakkında bilgi vereceğiz. Şifalı otların tıbbi özelliklerini göz önüne alarak ilaç hazırlayan ve çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanan insanlar, geleneksel şifacılar olarak bilinirler. Geleneksel şifacılar, erken dönemlerde, bazı şifalı otların etkinliğini test ettikten sonra insanları bu kullanımları hakkında bilgilendirmek için kullanılırlardı. Belli bir sağlık durumu için bir otun kullanışlılığını bildikten sonra insanlar bu bitkileri korumak ve geliştirmek için kullanıyorlardı. Tedavi edici şifalı otların kullanımı hakkında bilgi nesilden nesile aktarılmıştır.

Sarımsak faydaları

Antioksidan özellikler sergiler ve kolesterol seviyesini düşürmek ve kan basıncını düzenlemek için kullanılabilir. Aynı zamanda antibakteriyel, antifungal, anti-inflamatuar, antikanserojenik ve antiparazitik özellikler sergileyen sarımsak hem ucuz hem de kolay bulunabilen doğal ve şifalı bir besin kaynağıdır.

Ringworm Bitkisi Faydaları

Ringworm, mantar enfeksiyonları ve egzama ve uyuz gibi diğer cilt hastalıklarının tedavisinde son derece başarılı sonuçlar verdiği için dünyanın çeşitli yerlerinde kullanılır.

Guava Bitkisi Faydaları

Guava Bitkisi yaraları dezenfekte etmek ve sakız hastalıklarını tedavi etmek için etkili bir bitkidir. Diyare ve mide parazitlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Yapraklarından yapılan çay antiseptik özelliklere sahiptir. Bir gargara veya yara dezenfektanı olarak da çok kullanışlıdır.

Acı kabak bitkisi Faydaları

Genellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek ve öksürük ve diabetes mellitus yani Tip 1 diyabet tedavisinde alternatif olarak kullanılır. Acılı kavun çiçeğinin infüzyonunun astım semptomlarını düşürmeye yardımcı olduğuna inanılıyor.

Çörek ağacı Bitkisi Faydaları

Bu bitki Öksürük, farenjit ve astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur . Nefesi açar ve kan dolaşımını iyileştirir. Oksijenin kanda daha fazla oranda bulunmasına yardım eder.

Akrep fıstığı Bitkisinin Yararları

Ülkemizde bulunmayan bu bitkinin yararları arasında mide kramplarını ve diyare, gastroenterit gibi diğer gastrointestinal problemleri tedavi etmek sayılabilir. Yaprakları zengin florür kaynağıdır ve yapraklardan yapılan çay, bir gargara olarak kullanılabilir. Çayın düzenli tüketimi sizi sağlıklı tutabilir.

Blumea kafur bitkisi Faydaları

Bu bitki diüretik ot, ( Vücutta biriken ödemi atan ot) böbrek taşları ve ödem için mükemmel bir bitkidir. Ayrıca hipertansiyon ve romatizma tedavisinde kullanılır. Solucanları temizlemeye yardımcı olur. Karaciğer kanserini önlemede de yardımcı bir bitkidir.

Nane bitkisi ve Faydaları

Bu aromatik bitki vücut ağrılarını gidermek için kullanılabilir. Nane bitkisi artrite bağlı ağrıların hafifletilmesine yardımcı olabilir. Gargara yapımında ilaç sanayinde yaygın olarak kullanılır. Midede oluşan gazı rahatlatabilir ve hazımsızlık semptomlarını düşürebilir. Genel sağlık için tüketilebilir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.