İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Bilim Şenliğine Yoğun İlgi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Bilim Şenliğine Yoğun İlgi

Küçüklere bilimi ve keşfetme arzusunu eğlenceli şekilde öğretmek için başlatılan İTÜ Bilim Şenliği Ayazağa Kampüsünde başladı.

TÜBİTAK’ında desteklediği İTÜ Bilim Şenliği projesi bugün gerçekleşen Bilim Şenliği yapılan alanda görsel açıdan oldukça zengin ve her kesim topluma hitap edecek bilim gösterilerinin olduğu, küçüklerin yaparak ve eğlenerek bilimi öğrenmeleri için tematik atölye çalışması yapılıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yaptığı açıklamada: “Bilimin yaşı olmaz İstanbul’da ikame eden 7’den 70’e tüm vatandaşların katılıma olan yüksek ilgisi ile yoğun geçen bir şenlik olduğunu belirtti. Şenlik alanına ilkokul, ortaokul, lise, üniversite gibi düzeyden herkesin katıldığını ifade etti. İnsanda merak oldukça bilim ile beraber gelecektir.” dedi.

TEMATİK ATÖLYE'DE EĞİTİM

Tematik Atölye çocukların bilime karşı uygulamalı olarak içerik geliştirme ve uygulamalı düzenek etkinlikleri oluşturabileceği bir alan. Etkinlik ve projeler ile çocukların kendi ve takım bilinçlerinin gelişmesinde, bilime duyulan merak ve arzularını uyandırmak amaçlanıyor. Bilim insanı ile toplumun arasında ince bir köprü oluşturmak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Mehmet Karaca, çevre, geri dönüşüm, tekstil arkeoloji, yenilebilir enerji, çevrebilimi ve mühendislik gibi birçok konularda uzmanlarca yürütülen seminerlerde bunun gibi sorulara yanıt aranacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim Şenlikleri ile tüm bilime gönüllü icat ve keşiflerini bilime ilgi duyulan toplumda bilim kültür düzeyi oluşturmak hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.