Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız ya da karşılaşabileceğimiz durumlardan bir tanesi de özel numaradan arayan kişi veya kuruluşlar tarafından rahatsız edilmektir. Bu gibi durumlarda istemediğimiz durumlara yönelik izleyebileceğimiz yol ve çözüm önerileri

Günümüzde teknolojinin farklı bir boyuta gelmesiyle birlikte, internette, bankalarda veya alışveriş yaptığımız mağazalarda bile artık fatura bilgisi için ya da irtibat kurulacak denilerek istenen telefon numaralarımızı hiç çekinmeden veriyoruz. Telefon numaralarımıza birden çok kuruluş veya kişilerin ulaşmasına aslında olanak sağlıyoruz. İletişim bilgilerinizin kötü kişiler tarafından kullanılması gibi durumlarda olmakta. Durumun içerisinde olunca belirli zamanlarda kötü kişilerin eline geçen irtibat numaranız, kimliği belirsiz kişiler tarafından özel numaradan düzenli ya da aralıklı olarak rahatsız edebilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Herkesin araştırdığı gizli numaradan kimin aradığı nasıl bulunur veya bu olay nasıl engellenebilir?

Operatörler Yardımcı Oluyor

Gizli numaradan arayan kişi veya kuruluşların kim olduklarını öğrenmek için ne yapılması gerektiği konusundadetaylı bir sorgulama gerçekleştiriliyor. Cep telefonlarımızda kullandığımız operatörler (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) gibi şirketlerin müşterileriyle gizli numaradan arayan kişi ya dakurumların kimler olduğu konusunda maalesef bilgi paylaşmamaktadır. Fakat gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunu öğrenmek için hukuksal yollara başvurduğunuzda, ulaşmak istediğiniz bilgiyi elde edebilirsiniz. Sürekli özel numara tarafından aranmakta olduğunuzu belirterek şikâyetçi olabilirsiniz.Savcılığa dilekçe vererek, savcılık tarafında istenilen bilgiler ile arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gizli Numara'dan Arayanı Öğrenme Yöntemi

Farklı bir yöntem ise gizli numara tarafından rahatsız edilen kişi telefonunu “0850” ile başlayan iletişim numarasına yönlendirme yapması halinde, arayan kişinin irtibat bilgileri sisteme düşebiliyor.

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.