Elektronik Ekran Koruyucu Sistemi Ne Kadar Sağlıklı

Elektronik Ekran Koruyucu Sistemi Ne Kadar Sağlıklı

Günlük yaşantımızda elimizden düşüremediğimiz telefonları sürekli olarak yanımızda taşıyoruz ve gittiğimiz her ortamda elimizde olan bu cihazlar başkaları tarafından gözetleniyor olabilir.

Günlük yaşantımızda elimizden düşüremediğimiz telefonları sürekli olarak yanımızda taşıyoruz ve gittiğimiz her ortamda elimizde olan bu cihazlar başkaları tarafından gözetleniyor olabilir.

Siz telefonunuz ile metrobüste işlem yaparken arkanızda duran bir kişi sizin yaptığınız işlemleri inceliyor olabilir.

Kişilerin özel hayatına müdahale olarak sayılan bu durum karşısında kişilerin alabilecekleri bir önleme bulunmazken Google yeni bir uygulama geliştirdi.

Bu sistemin adına elektronik ekran koruyucu adını veren şirket sizlerin bu durumdan rahatsız olmanızı ele alarak, oldukça başarılı bir yöntem geliştirmişlerdir. Yani bu sistem ile akıllı teflonlarınız artık daha da akıllı olacak.

Adeta ikinci bir göz olarak telefonunuzu kullanacaksınız. Sisteme göre telefonunuzun ön kamerası siz telefonunuzu kullanırken harekete geçecek ve etrafı taramaya başlayacak.

Tehlike olarak gördüğü bir durum olduğunda da sizleri uyaracaktır. Yapay zekâ çalışmalarına ek olarak böyle bir yöntem geliştiren Google bu sayede kişilerin artık sizleri rahatsız edici şekilde telefonunuza bakmasını engellemeyi planlıyor.

2. Göz Olacak Ön Kamera

Her işinizi artık telefonunuz ile halledebilirken bir de böyle bir uygulamanın gelmesi ile birlikte, özel hayatınızın gizli kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamanın çalışma sistemi tamamen ön kamera ile sağlanıyor.

Kamera, ekrana bakan ikinci bir göz tespit ettiğinde direk olarak ekranınıza bir uyarı gönderiyor. Bu şekilde sizleri izleyen bir gözün olduğunu anlayarak, özel hayatınızın mahremini korumaya devam edebileceksiniz.

Elektronik ekran koruyucu ile özel hayatınıza insanların saygı duymasını sağlayabilirsiniz. Google’ın bu uygulaması kısa sürede ses getireceğe benziyor.

Bu uygulama henüz aktif olarak kullanıma sunulmamış olsa da şimdiden büyük bir ilgi toplamış durumdadır. Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu sistem oldukça hızlı hareket edecek.

Yani bir kişi yanlışlıkla bile olsa telefonunuza bakıp, gözlerini çevirdiği anda tespit yapılacak ve hemen sizlere uyarı gelecektir.

Elektronik Ekran Koruyucu Sistemi Ne Kadar Sağlıklı?

Bu sistem kısa sürede sizlere uyarı gönderse de uygulamanın ne kadar sağlıklı olup olmadığı bir tartışma konusudur.

Telefon sadece sizlerin gözlerini tanıyıp, bunun dışında 2. Bir göz gördüğü anda uyarı yollayacak şekilde tasarlanmıştır Fakat bu tasarım düz mantık şeklinde bir uygulamaya sahip ise etrafınızda arkadaşınız ile de telefonunuza baktığınızda da sizlere bir uyarı gelecektir.

Sadece yabancı kişilerin değil bilerek ve isteyerek ekrana bakmasını istediğiniz kişiler için de telefon sizlere uyarı göndereceği için sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Elektronik ekran koruyucu sizlere kolaylık sağlayacak bir uygulama mı olacak yoksa oldukça canınızı mı sıkacak henüz bilinmiyor ama telefonunuza bakmaya çalışan yabancı gözler konusunda kesin olarak işe yarayacaktır.

Kişiler bu uyarıyı göre hareket edeceklerdir ve özel hayatınıza saygı duyulmasını sağlayacaksınızdır. Fakat aksi bir durum da neler yaşanılır, uygulamayı kullanmadan bilinmez. İlerleyen günlerde uygulamanın aktifleşmesi ile kullanımlar kısa sürede başlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.