EYT Son Dakika Gelişmesi! EYT İçin Yeni Sistem Geldi! Bu Sistem Onaylanırsa Kimler Erken Emekli Olabilecek?

EYT Son Dakika Gelişmesi! EYT İçin Yeni Sistem Geldi! Bu Sistem Onaylanırsa Kimler Erken Emekli Olabilecek?

Erken emeklilik için gün sayan vatandaşa müjde geldi mi merak ediliyor. Vatandaşların yaşları gelmediği için ne kadar prim ödemeleri yerine getirmiş ve sigortalı çalışmış olsalar bile emekliliği sağlayamıyorlar. Bu duruma bir çözüm yolu oluşturulması isteniyor. Özellikle çalışmalar devam ederken EYT yasasının çıkarılması ile kimler emekli olacak...

2020 yılı içinde daha erken emekli olmak isteyenlere öneriler sağlanmaya devam ediyor. Yaş şartını yerine getiremeyenler bir taraftan çalışma hayatına devam ettikleri sürece emekli oldukları zaman maaşlarının azalacağı sebebiyle uzun süre çalışmak da istemiyorlar. Fakat hayatlarını devam ettirebilmeleri için emekli olana kadar çalışmaları gerekiyor. Bir an önce emekli olmak isteyen vatandaşlar için çözüm yollarının açıklanması bekleniyor. İşte emekliliği bekleyen vatandaşlar için gündeme gelen çözüm yolları ve EYT son dakika haberleri…

EYT'de Flaş Gelişme!

Gündeme gelen çözüm yolları hayata geçirilirse kimler emekli olacak. Erken emeklilik sağlayan ve emeklilikte yaşa takılanların beklediği bu düzenleme hayata geçirilirse kadınlar 39, erkekler 46 yaşına geldiklerinde erken emekli olabilecekler. Pek çok vatandaş EYT ile ilgili yasanın kabul edilmesini bekliyor ve emeklilik sağlayabilmenin hayalini kuruyor. Peki, gündeme gelen formüller neler? Meclise bu konu ile ilgili çalışma sunuldu mu merak ediliyor.

EYT Son Gelişme!

EYT son dakika haberleri, Eyt son durum ile ilgili merak ettikleriniz haberzamani.net'te; Emeklilikte yaşa takılanların son durumu ne oldu? Mecliste bu konu görüşülüyor mu büyük bir heyecanla bekleniyor. 2020 bütçesinde EYT için maalesef bir bölüm ayrılamadı. Çalışma Bakanlığı tarafından emekli olmak isteyen vatandaşların hak kazanacakları maaşlarına uygun görülmesi adına istenen sigortalı çalışma süresi ve prim ödemesi ile yaş şartlarının üçünün de eksiksiz olması gerekiyor. Emeklilik ancak bu şekilde mümkün oluyor. Bu durumlardan dolayı EYT ile problem yaşayan vatandaşlar emekli olmak için hak kazanamadıklarını ve konunun tam anlamı ile incelenerek belirlenen bir alternatiften uygun olanın çalışma maliyetinin çıkarıldığı belirtildi. Diğer taraftan da yüksek maliyetler nedeniyle güvenlik reformunun da bozulacak olmasından dolayı bu emeklilik talebine karşı bulunduğu belirtiliyor.

8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı işe başlayan vatandaşlar hizmet şartı, prim gün sayısı ve yaş şartları belirlenerek emekli olacakları günü bilerek çalışıyorlardı. Bunların tam anlamı ile eksiksiz olarak tamamlayanlar erken emekli olma hakkı sağlayabiliyordu. Erkekler ve kadınlar için erkenden emekli olmak için yerine getirilmesi gereken durumlar açıklanmıştı. İlk sigortalılık tarihi ve prim gün şartları işe başlama tarihlerine göre değişmekteydi. Bununla ilgili EYT'li vatandaşlar yeniden düzenleme yapılmasını talep ediyorlar ve emeklilik şartlarının kolaylaştırılmasını istiyorlar.

Kaynak: Haber Zamanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.