Kanser Hücrelerine İlaç Taşıma Yöntemi Geliştirildi

Kanser Hücrelerine İlaç Taşıma Yöntemi Geliştirildi

Günümüz hastalıklarından olan Kansere bir türlü kesin çözüm bulunamamaktadır. Bu hücrelerin kesin olarak giderilmesi için çözüm üretilemese de tedavi yöntemleri ile bu hastalığın etki süreci geciktirilmekteydi.

Günümüz hastalıklarından olan Kansere bir türlü kesin çözüm bulunamamaktadır. Bu hücrelerin kesin olarak giderilmesi için çözüm üretilemese de tedavi yöntemleri ile bu hastalığın etki süreci geciktirilmekteydi.

Güncel bir gelişmeye göre yapılan araştırmalar ile spermlerin artık kanser hücrelerine ilaç taşıyacakları belirtilmiştir. Oldukça ilginç olan bu yöntem kanser hastalarına umut olacak.

Almanya’da gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi olan Sperm ile ilaç taşımak Leibniz Institute for Solid State and Materials Research’ten Haifeng Xu araştırma grubunun bir çalışmasıdır. Bu ekip kadınlarda ortaya çıkan rahim hastalıkları için çare olarak farklı bir yöntem ortaya çıkartmışlardır.

Rahim ağzında meydana gelen kanser hücrelerine sperm yolu ile ilaç yollamayı deneyen ekip oldukça başarılı oldular. Belki de bu yöntem ile kısa sürede kanser hücrelerini öldürmek mümkün olabilecektir.

Kanser tedavisi için bu yöntem pek çok kişi için umut olacak ve belki de kısa sürede bu hastalığa çözüm olarak tedavilere başlanacaktır.

Kanser Tedavisi İçin Spermlere Kemoterapi Uygulaması

Almanyalı bir ekibin hazırlamış oldukları bu tedavi yöntemi kısa sürede başarıya ulaşacak gibi gözüküyor. Tedavi yöntemi için ekip sperm hücrelerine kemoterapi hücrelerini enjekte ederek, kadın hastalıklarında kullanılabileceğini ortaya koymuştur.

Yapılan deneyler sonucunda 3 günlük bir süreç içerisinde ilaçla yüklenmiş olan spermlerin kanser hücrelerinin %87’lik bir dilimini yok ettiği görülmüştür. Teorik olarak oldukça başarılı olan bu fikir pratikte de işe yarayınca Alman bilim adamları tarafından kullanılabilir bir kanser tedavisi yöntemi olarak hayata geçirilebileceğine karar verildi.

Spermler direk olarak vücuda giriş yaptıklarında tümörlü hücreleri tespit edip, tedavi sürecini başlatıyorlar. Spermlerin yollarını daha iyi bulabilmeleri için bilim adamları manyetik olarak çalışmalar geliştirmişlerdir ve dört kollu manyetik donanım ile tümörlü hücrelerin bulunması kolaylaştırılmaktadır.

Sadece Kanser İçin Değil Kadın Hastalıkları İçinde Bir Tedavi Yöntemi

Bu ilaç dolu spermler sadece kanser hücrelerini tedavi etmekle kalmıyor aynı zamanda, kadın hastalıklarına da iyi geliyor. Dış gebelik, çikolata kisti gibi rahatsızlıkların hepsine çözüm olarak üretilen bu spermler daha pek çok rahatsızlığa İyi gelecek şekildedir.

Kanser rahatsızlığı için ilginç bir yöntem olan sperm yolu ile ilaç aktarma oldukça başarılı bir buluş olmuştur ve tedaviyi hastalarında istediği sürece Almanya uygulamaya sokacaktır. Bu tedavi yönteminin giderek tüm ülkelerde yaygınlaşması beklenmektedir.

Daha kullanım süreci tam olarak başlatılmasa da kanser hastaları için bir umut olan bu sperm ile ilaç taşıma yöntemi kanser tedavisi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Özellikle kadın hastalıklarına da iyi geliyor olması ile kanser dışında da pek çok rahatsızlığa çözüm olabilecek bir yöntem geliştirilmiştir.

Bu tedavi yönteminin kısa sürede kullanıma geçmesi beklenmektedir. Almanya da başlayan bu yöntem kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.