Baş Ağrısını İlaçsız Geçirme Yöntemleri

Baş Ağrısını İlaçsız Geçirme Yöntemleri

Baş Ağrısı yaşam kalitemizi gerçekten de düşüren ve baş edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bu makalemizde bağ ağrısını ilaçsız geçirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Baş Ağrısı yaşam kalitemizi gerçekten de düşüren ve baş edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Birçoğumuz başı ağrıdığında zaman kaybetmeden hemen ağrı kesici ilaçlara koşar. Oysa ağrı kesiciler bir çok organ için yıkıcı etki taşıyabilir. İlaçların icat edilmediği zamanlarda baş ağrıları nasıl tedavi edilirdi hiç merak ettiniz mi? Bu makalemizde sizlere ilaç kullanmadan baş ağrısını gidermenin en kolay yöntemlerini anlatmak istiyoruz.

Siz de sık sık baş ağrısı şikayetinden muzdarip iseniz mutlaka bu yazıyı okuyun. Binlerce yıldan beridir Çin’de uygulanan bir teknik olarak Aküpressür vücudun belirli noktalarını uyararak baş ağrılarını kesmenin en iyi metotlarını barındırıyor. Sizler de bu uygulamaları deneyerek baş ağrılarından kurtulabilirsiniz. Yaşam gücü enerjisinin fay hatları olarak bilinen bu noktalara basınç uygulayarak baş ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Baş Ağrısını gidermek için Akupressure Noktaları

Baş ağrılarının altında yatan nedenleri irdelediğimizde fizyolojik hastalıklar sinir stres kaygı karşımıza çıkar. Bu basınç noktaları çok hassas noktalar olduğu için öncelikle doktora görünmeniz tavsiye edilir. Ayrıca gebe kadınlarda bu uygulamaların denenmesi güvenli olmayabilir.

Kafatasının alt tabanındaki nokta

Bu nokta boynun merkezinden 5 cm başa doğru uzanan bir hat üzerindedir. Bağ parmaklarla basılarak bu baskı yukarıya doğru çıkarılır. 15 dakikalık bir masaj sonunda baş ağrısı kaybolur.

CO-4 noktası

Ellerimizde de söz edilen enerji hattı vardır. Baş parmak ile işaret parmağının birleştiği nokta CO-4 noktasıdır. Baş parmak ile işaret parmağının birleştiği noktadan 3 cm dışa doğru olan noktaya basınç uygulayarak masaj yapmak baş ağrısını yok edecektir.

Göz-kulak Arası Bölge

Gözlerimiz ile kulaklarımız arasında kalan bölgeye dairesel masaj yolu ile basınç uygulandığında baş ağrısı 15 dakika içinde kaybolur.

Kaş Altı noktası

Kaşların altında ve burun köprüsünün üst kısmında yer alan bölgede yine enerji hattı geçmektedir. Çinliler bu noktaya baş parmakla masaj yaparak bağ ağrılarını giderirlerdi.

Topuk Altı Bölge

Baş ağrısı ile yakından ilgisi bulunan topuk altı bölgenin masaj yolu ile baskılanması ile baş ağrısı ilaçsız olarak geçmektedir. Mümkünse yağlı olarak masaj yapmanız daha yararlı olacaktır. Masaj süresi 15 dakika olmalı ve her iki ayağa da uygulanmalıdır.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.