Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Yaşamamız boyunca sağlık sorunları ile daima karşı karşıya kalmaktayız. Bu sağlık sorunları kimi zaman ciddi olsa da bazen günlük hayatta aniden ortaya çıkan sağlık sorunları da bulunmaktadır.

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Yaşamamız boyunca sağlık sorunları ile daima karşı karşıya kalmaktayız. Bu sağlık sorunları kimi zaman ciddi olsa da bazen günlük hayatta aniden ortaya çıkan sağlık sorunları da bulunmaktadır. Hiç beklenmedik anlarda birden rahatsızlandığınızı hissedebilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur.

Kişisel olarak yaşanılan sağlık sorunlarına bakıldığı zaman ağız kokusu her zaman için ön plana çıkmaktadır. Uzmanlara göre kişide özgüven eksikliğine bile neden olacak bir rahatsızlıktır. Basit olmadığı gibi daha büyük problemlerinde habercisi olabileceğini asla unutmamalısınız. Peki, bu kokudan kurtulmak için ne yapabilirim diyorsanız aşağıda işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Diş Sağlığınıza Dikkat Etmelisiniz

Ağzınızda oluşan bu kokunun en büyük nedenlerinden biri dişlerinizdir. Önemsemediğiniz ve dikkat etmediğiniz diş sağlığı sizleri birçok problem ile karşı karşıya bırakabilmektedir. Mutlaka sene içerisinde birkaç defa diş doktorundan yardım alarak gerekli kontrolleri ve incelemeleri yaptırmalısınız. Bu sayede de oluşan koku sizlerden uzaklaşacaktır.

Sakız Çiğnemelisiniz

Günlük hayatınızda ikili sohbetleri sıklıkla yapıyorsanız mutlaka sakız çiğnemelisiniz. Örneğin bir öğretmen olduğunuzu düşünelim veliler ve öğrenciler ile sürekli olarak iç içesiniz. Doğal olarak sizlere soru sormak isteyen insanlar ile sürekli olarak karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat bir sakız ile bu sorunun önüne geçebileceğinizi unutmamalısınız.

Gün İçerisinde Bolca Su Tüketmelisiniz

Ağız kokusu giderme işlemleri ve ipuçları arasında suyun ciddi anlamda önemi olduğunu unutmamalısınız. Vücut içerisinde su açığının oluşmasını birçok rahatsızlığı tetiklediği gibi ağız kokusunu da ön plana çıkarmaktadır. Mutlaka belirtilen ölçülerde su tüketmelisiniz.

Şeker Tüketmekten Kaçınınız

Naneli şeker tüketiyorum nasıl olsa geçer diyorsanız ve şekeri hayatınızın her alanında ciddi anlamda tüketiyorsanız bu kokunun hiçbir zaman önün geçemeyeceksiniz. Çünkü fazla şeker tüketimi kokunun oluşmasına neden olmaktadır. Şeker tüketiminizi daima kontrol altında tutulmalısınız. Aksi takdirde daha çok bu koku ile mücadele etmeniz gerekecektir.

Sigara İçmemelisiniz

Ağız kokusu yok etme alanında araştırma yapan kişilerin sigara içicisi olma oranı daima yüksektir. Bu kokunun sizlerden uzaklaşması için sigara içmekten daima uzak durmalısınız. Sigara içiyorum ama geçmesini istiyorum gibi bir durum söz konusu olamaz. Sigara içtiğiniz sürece bu koku sizlerle birlikte olmaya devam edecektir.

Peynir ve Tarçın Tüketmelisiniz

Biraz ilginç gelebilir fakat peynir oluşan bu kokuyu ortadan kaldırmaktadır. Gün içerisinde kahvaltı öğününde düzenli bir şekilde peynir tüketebilirsiniz. Tarçın ise güzel kokusu ile sizlerin havasını değiştirecektir. Tarçını yoğurt veya süte karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Doktorunuza Başvurmalısınız

Girişte de belirtmiş olduğumuz gibi ağız kokusundan kurtulmak için bir takım yöntemler izlemeniz sizlere yardımcı olacaktır. Fakat geçmeyen ve sürekli olarak devam eden durumlarda mutlaka doktora gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bazen bademciklerde oluşan bir rahatsızlıkta bu sorunun ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de doktora gitmeden asla çekinmemelisiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.