Masumlar Apartmanı 7. bölüm fragmanı! Masumlar Apartmanı Han’ın Hastalığı Herkesi Kahredecek! Han’ı Neden Çöp Karıştırıyor?

Masumlar Apartmanı 7. bölüm fragmanı! Masumlar Apartmanı Han’ın Hastalığı Herkesi Kahredecek! Han’ı Neden Çöp Karıştırıyor?

Yapımda neredeyse tüm karakterlerin psikolojik olarak problemi olduğu biliniyor. Peki, Masumlar Apartmanı dizisinde tek sağlıklı görünen Han’ın hastalığını ne? Han neden kağıt topluyor? Çöp karıştıran Han karakteri ile ilgili bilinmeyenler ve son dakika haberleri…

TRT kanalının en sevilen yapımlarından biri haline gelen Masumlar Apartmanı’nda Han karakteri ile Birkan Sokullu oldukça konuşuluyor. Dizide ilk zaman sağlıklı gibi görünen Han karakteri sonraki bölümlerde akşamları çöp topladığı görüntüleri ile dikkat çekti ve izleyenler tarafından hastalığının ne olduğu da araştırılmaya başlandı.

Masumlar Apartmanı son zamanların en farklı televizyon dizileri arasında yer alıyor. Bir ailenin yaşam mücadelesini ve hastalıkları ve hayatı konu alan dizide sağlıklı gibi görünen tek karakter Han olmuştu. Babasının “gelme bu evden kaç git” ısrarına karşı bu evde kalmaya devam eden Han ve Masumlar Apartmanı son zamanların en farklı televizyon dizileri arasında yer alıyor. Dizinin yayınlanan bölümlerinde çöp karıştırma gibi bir hastalığı olduğu ortaya çıktı. Peki, Han'ın hastalığı ne? Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan Han ile ilgili gerçekler…

Masumlar Apartmanı Han Karakteri Niye Çöp Karıştırıyor?

Son zamanlarda en çok konuşulan yapımlardan biri olmayı başaran Masumlar Apartmanı’nda Han karakterine can veren Birkan Sokullu dizide ailenin tek sağlıklı karakteri olarak görünüyordu. Ancak geçen bölümde izleyenleri şok etti. Akşamları çöp toplama hastalığına sahip olduğu sahneleri görülünce izleyenler şaşkına döndü. Peki Han'ın hastalığının adı ne?

Masumlar Apartmanı Han’ın Hastalığı Ne?

Üç kız kardeş ve hasta baba ile yaşayan Han karakteri kendi hayalini tamamen arka plana atmış gibi ve bu şekilde yaşamını sürdürmektedir. Yaşamı takıntılarla dolu bir abla ve işi arasında mekik dokunmakla geçen Han’ın aile ayakta tutmaya çalıştığı görülüyor. Ancak İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası haline gelir. Han göründüğü gibi normal bir karakter değildir. Yayınlanan son bölümde Han'ın gece çöp toplamaya çıktığı sahneler izleyicide şok etkisi yarattı ve hastalığının adı da dispozofobi’dir.

Dispozofobi Ne Demektir?

Dispozofobi kişi için önemli olan hiçbir şeyi atamama, biriktirme hastalığı olarak bilinmektedir. İstifçilik olarak da geçen bu hastalık sağlıksız değersiz kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi, atılmaması durumu ile oluşmaktadır. Kişi için önemli olan hiçbir şeyi atamama hastalığı olan dispozofobi değersiz, sağlıksız, kullanılmayan eşyaların istiflenip ve saklanması olarak bilinmektedir. Dispozofobi hastaları eski dergilerden, plastik kaplara, önemsiz postalara, giysilere ve notlara kadar tutulmuş ya da liste yapılmış kağıtlar gibi gereksiz pek çok şeyi bir arada tutar ve biriktirerek atmaya kıyamaz.

Dispozofobi Belirtisi Nedir?

Dispozofobi’nin en önemli belirtisi her şeyi biriktirme eğilimini göstermektir. Toplanılan eşyaların birisini atmaya kalktığı zaman aşırı tepki gösterme ve kriz geçirme hali sosyal hayatta gözlenen davranış bozuklukları ve eşyalarla dolu olması hastalığın göstergesi olur.

Kompülsif Biriktirme Hastalığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eşya biriktirme durumu hem şahsi hem de etrafındakileri olumsuz etkiliyorsa bu durumda uzmanlarla görüşmek kaçınılmaz olmalıdır. Biriktirme hastalığı olan kişiler genellikle kendi başlarına tedavi için başvuru yapmazlar. Yaptıkları şeyin hastalık olduğunun farkında olmadıkları için konuşma yoluyla ikna edilip psikolojik destek alınması gerekir. Henüz bu hastalık için kullanılabilen bir ilaç bulunmasa da psikoterapi, bilişsel davranışçı terapi uygulamaları mümkündür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.