YGS Tarih için Kitap ve Youtube Kanal Tavsiyeleri

YGS Tarih için Kitap ve Youtube Kanal Tavsiyeleri

Tarih, YGS’de belirli bir bilgi birikimi ve yorumlayabilme gerektiren derslerden biridir. YGS için en etkili Tarih çalışma yöntemi önemli noktaların pratik bir şekilde ezberlenerek akılda kalması ve aynı zamanda yorum yapabilmeyi daha hızlı hale getirecek

Tarih, YGS’de belirli bir bilgi birikimi ve yorumlayabilme gerektiren derslerden biridir. YGS için en etkili Tarih çalışma yöntemi önemli noktaların pratik bir şekilde ezberlenerek akılda kalması ve aynı zamanda yorum yapabilmeyi daha hızlı hale getirecek şekilde çalışmaktır.

Pratik yapmak adına notların kişisel olarak düzenlenmesi kitaba bağlı kalmamayı sağlayacağı gibi bireysel olarak yorum yapabilme yeteneğini de güçlendirecektir.

YGS Tarih çalışırken, iki kişilik ders grubu oluşturularak tartışma veya soru-cevap yapılarak etkili bir şekilde çalışabilmek mümkündür.

YGS Tarih için Kitap ve Youtube Kanal Tavsiyeleri

YGS Tarih çalışabilmek için kitap kaynağına alternatif olarak Youtube kanalından da konular kolaylıkla dinlenebilir. Esen Yayınları YGS, Palme Yayınları YGS Tarih ve Bilgi Sarmal YGS Tarih kitaplarıyla etkili çalışma gerçekleştirilebilir.

Tarih kaynak kitaplarında önemli notların altı çizilerek ve aynı zamanda küçük notlar alınarak çalışma yapmak ezberi kolaylaştıracaktır.

Youtube kanalları arasından; Burak Ünsür, Hocalara Geldik, Abdullah Erdoğan (Hafıza Teknikleri) ve Hızlı Ders Öğren kanallarıyla sıklıkla pratik yapılarak Tarih konuları öğrenilip pekiştirilebilir.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.