YGS Coğrafya çalışma taktikleri kitap ve youtube kanalı tavsiyesi

YGS Coğrafya çalışma taktikleri kitap ve youtube kanalı tavsiyesi

Etkili çalışma taktiği sayesinde Coğrafya’dan beklentileri karşılayabilmek mümkün hale geliyor. Coğrafya, içerisinde pek çok kavram bulundurduğundan dolayı zorlayıcı bir ders olabiliyor.

Etkili çalışma taktiği sayesinde Coğrafya’dan beklentileri karşılayabilmek mümkün hale geliyor. Coğrafya, içerisinde pek çok kavram bulundurduğundan dolayı zorlayıcı bir ders olabiliyor. Genel itibariyle çalışma sistemi ezbere dayalı olsa da bilgileri sürekli tazelemek gerekiyor.

Coğrafya çalışırken en önemli noktaların altını belirginleştirmek ve her konuya özel olarak notlar tutmak önem taşıyacaktır. Zira konular ilerledikçe geriye dönük olarak bilgilerin tazelenmesi adına çalışma yapılması gerekliliği bulunuyor.

YGS Coğrafya için Kitap ve Youtube Kanalıyla Çalışma

Her ders için olduğu gibi Coğrafya için de kitap seçimi oldukça önemli bir yer tutuyor. Doğru kitap seçimi sayesinde çalışmalar daha sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor.

Esen Yayınları YGS Coğrafya, Limit Yayınları YGS Coğrafya ve Bilgi Sarmal YGS Coğrafya kitapları iyi bir sınava hazırlık öncesi kitaplar olarak ön planda yer alıyorlar.

YGS Coğrafya çalışırken Youtube kanalları da etkili kaynaklar oluyor. Hocalara Geldik, Merve Geçer ve Lcdeğitim kanallarıyla Coğrafya’yı online bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda tekrar edebilmek mümkün. Hem kitap hem de Youtube kanalları desteğiyle etkili bir çalışma sağlanabiliyor.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.