YGS 2 Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler ve Taban Puanları

YGS 2 Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler ve Taban Puanları

YGS 2 puanınızla da istediğiniz zaman tercihler yapmanız mümkün olacak. İster 2 yıllık isterseniz de 4 yıllık bölümleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır.

YGS 2 puanınızla da istediğiniz zaman tercihler yapmanız mümkün olacak. İster 2 yıllık isterseniz de 4 yıllık bölümleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Ülkemizde en önemli konulardan biriside Üniversite tercihidir.

Milyonlarca insanlar tercih yapabilmek adına Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Ygs 2 Puanınızla hedeflediğiniz bölümler için tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Bu bölümler Acil Durum ve Afet Yönetimi,Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi, Bitki Koruma, Biyokimya, Boya Teknolojisi, Çevre Koruma ve Kontrol, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Evde Hasta Bakımı gibi daha sayabileceğimiz popüler meslek dallarını da seçebiliyorsunuz.

Eğer ki puanınız 2 yıllık belirtilen bu bölümlere yeterse sorun yaşamadan tercihlerinizi yapabileceksiniz.

Her yıl binlerce öğrenci YGS puanlarına göre tercih yapar hale gelmiştir. YGS ile tercih noktasında her bölümün belirlediği puanlar farklılık göstermektedir.

YGS-2 puan türünde sözel derslerin, diğer derslere oranla puan etkisi daha yüksek olması gerekir. YGS-2 puan türünde elde ettikleri başarı sıralamasına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.