Sıradışı Ama Gerçek! Kenan Kılıç Böbreğini Karnında Taşıyor

Sıradışı Ama Gerçek! Kenan Kılıç Böbreğini Karnında Taşıyor

Derekarabağ köyünde yaşayan kenan kılıç böbreklerinin işlevini yitirince önce annesi peşinden babasından organ alıp fakat tekrar rahatsızlanan Kenan K. son çare olarakta eşinin böbreği karın boşluğuna nakledildi.

Böbrekleri işlevini kaybettiği an da 2 sefer yapılıp fakat bu böbreklerin de işlevini bitirmesi sebebiyle diyaliz tedavisine başlayan Kenan Kılıç, eşinden aldığı 5. böbrekle ile hayata yeniden sarıldı.

Kenan Kılıç'ın doktorları yeniden böbrek nakli olması gerektiğini belirterek Kenan'ın annesi, Ayşe Dudu oğluna gönül oldu. Hastanede gerçekleştirilen organ nakli ile hayata yeniden tutunan Kenan'ın mutlululuğu fazla uzun sürmedi.

Ayşe Dudu'dan aldığı aldığı böbreğin işlevini kaybetmesi sebebiyle Kenan bir süre ilaç tedavisi görmeye başladı. Bunun yanı sıra da yeni nakil için araştırma yapmaya başladı.

Kenan Kılıç, 2. organ naklini de babası Hüseyin Kılıç'tan alarak tam 12 yıl sağlıklı, mutlu bir hayat sürdü. İlaçların etkisiyle vüducu yorgun düşerek Kenan'ın bu böbrek naklide 1 yıl önce işlevini yitirdi.

Bunun üzerine ömrü hastaneler de geçen Kenan Kılıç 3. kez böbrek nakli olmak için hayat arkadaşı Hazar Kılıç'a danıştı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesine başvura yapan Kenan Kılıç 1 yıldır beklediği sevindirici haber eşi Hazan Kılıç'tan geldi.

Hastanede yapılan tahlillerin sonuçları olumlu çıkması üzerine Hazar Kılıç'ın böbreği, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan ameliyat ile Kenan'ın karın içerisinde oluşturulan boşluğuna böbrek nakledildi.

VÜCUDUMDA AĞIRLIK HİSSEDİYORUM

Kenan Kılıç, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamalarda, böbrek naklinin peşinden hayata yeniden doğmuş gibi hissetiğini söledi.

Geçirdiği son ameliyat ile ailesine rahat bir yaşam sunmak istediğini dile getiren Kenan, 'Ucunda ölüm vardı fakat bir cesaret ile girip sağlığıma tekrar kavuştum. Vücudumda şuan da 5 böbrek bulunuyor. İnsanların 5 böbreğim varken garibine gidiyordu. Şuan daha fazla tuhaflarına gidecek dedi. Artık vücudumda bir ağırlık hissediyorum. Vücutta işlevini yitiren böbreği almıyorlar' dedi.

Pamukkale Üniversitesi Nefroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mevlüt Çeri hastamız Kenan Kılıç ameliyat sonrası yapılan tedavilere olumlu cevap verdiği ve hızlı bir şekilde iyileşerek taburcu ettiklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.