Sapık Babanın Davasında Önemli Gelişme

Sapık Babanın Davasında Önemli Gelişme

3 kızına cinsel istismar uygulayan babaya İstinaf Mahkemesi zaman aşımını öne sürerek cezanın verilmemesi doğru karar dedi. Erkek çocuğuna uyguladığı cinsel istismardan dolayı 12 yıl hapis cezası istendi. Ancak mahkeme olayın teşebbüs aşamasında kaldığını

Soruşturmada yer alan bilgilere göre baba H.E.’nin medyumluk yaparak ve muska yazarak para kazanıyor. Baba H.E.’nin 4 kız çocuğu ve 1 erkek çocuğu var. Kişinin ilk olayı olmadığı belirlendi ve bu tacizlere 1996 yılında başladı. Daha sonra 2002 senesinde iki kıza karşı cinsel tacizde bulunan baba, kızlarının şikayetiyle gözaltına alındı ancak delil yetersizliği olduğu gerekçesiyle takipsizlik kararı ile salıverildi. Baba H.E.’nin cinsel istismarına maruz kalan kızlar ise erken yaşta evlendi.

Babanın İlk Vukuatı Değil

Daha öncede cinsel istismar uygulamış ve takipsizlik kararı ile ceza almayan H.E. bu sefer açılan dava ile tutuklandı. Çocuğa cinsel saldırı suçundan 12 yıla kadar hapis istemi uygulandı. Ankara 8. Ağı Ceza mahkemesi tarafından süren davada babaya, konuştuğu laflar ve cinsel içerikli sözleri için de üç ay hapis cezasını kabul gördü.

Utanarak Anlattı

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 17. Ceza Dairesi’nce devam eden dava 5 Ekim tarihinde yapılan duruşma salonunda istismara uğrayan çocuklara tekrardan olay soruldu. 12 yaşındaki erkek çocuk uğradığı istismarı anlatarak,  “İstismar yapan kişi babam.Balkonda oturduğum esnada benim pantolonumu çıkarttı. Kendisinde de pantolon yoktu öyle olunca bende onun yanından kaçtım.” Dedi.

Ben Örnek Birisiyim

Diğer kız çocukların ifadesi ise, “Babamızın istismarları yüzünden erken yaşta evlenmek zorunda kaldık.” Oldu. Baba H.E. savunmasında, ben suçsuzum. Mahallede örnek birisiyim ve bu sebeple beraatımı talep ediyorum dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.