MHP Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyecek

MHP Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyecek

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada MHP’nin cumhurbaşkanı adayı olmadığını söyledi.

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada MHP’nin cumhurbaşkanı adayı olmadığını söyledi. Bahçeli Türkiye’yi düşündüğünü ve bu yüzden bir cumhurbaşkanı adayı olmayacağını, ittifak olunursa olacağını fakat olunmazsa kendi milletvekilleri ile seçime gireceğini de ekledi.

Ayrıca Bahçeli ülkücülere uyarıda da bulundu. Ülkücülerin kesinlikle sokakta olmamaları gerektiğini duyurdu. Bahçeli eliyle ülkücü işareti yaparak şunları söyledi; “Bu işaretin burnu dik olursa ülkücü olur, böyle olursa heavy metalci olur.” Dedi.

Yenikapı Ruhu

2019 Cumhurbaşkanı seçimlerinde Yeni Kapı ruhu ile ilerleyeceğini açıklayan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, tamamen Türkiye’yi düşündüğü için böyle bir karar aldığını açıkladı.

Herhangi bir şekilde Recep Tayip Erdoğan, aday olmaktan vazgeçerse halk seçimi ile Cumhurbaşkanı seçiminin olması gerektiğini savunan Bahçeli, Yenikapı ruhu ile ilerleyeceğini duyurdu.

30 Mart 2019 Cumhurbaşkanı seçimleri ile ilgili Devlet Bahçeli’nin bu açıklaması büyük tepki topladı. Özellikle ülkücülerin bu süreç içerisinde sokağa çıkmaması gerektiğinin de altını çizen genel başkan, 2018 yılı siyasi olayların oldurdukça etkin olacağı bir yıl olacak açıklamasını da eklemiştir.

Partilerin önemli hedeflerinin olduğunu ve bunları faaliyete geçireceklerini de söyleyen Bahçeli artık Yenikapı ruhu ile ilerleyeceğini ekledi.

30 Mart 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili halen tartışmalar devam etse de çoğu parti bu konuda kararını vermiş durumda, özellikle de MHP genel başkanı Bahçeli’nin açıklamaları oldukça nettir ve bu kararda ilerleyecekleri bir yıl olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.