Meteoroloji'nin Belirttiği Tropik Kasırga Gelmeye Başladı

Meteoroloji'nin Belirttiği Tropik Kasırga Gelmeye Başladı

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan üzerinden gelmesi beklenen tropik kasırga İon Denizinin doğu kesimlerinde görülmeye başladı. Buna göre ise Türkiye’ye gelmek için yola çıkan kasırga için önlemlerin alınması gerektiği konusunda meteorolojinin uyarıları var

Meteorolojinin tropik kasırga hakkında yeni uyarıları gelmeye başlarken özellikle İzmir için tedbirlerini almaları gerektiğini bildirdi. Bu kasırganın 30 Eylül 2018 tarihinde gelmesi beklenmekte olup, sağanak gök gürültülü yağış, sel, su baskını, yıldırım, hortum gibi felaketlerin gelebileceği hakkında bilgiler paylaşan metroloji, ulaşımın aksaması gibi durumların da bu felaketlere neden olabileceğini hatırlattı.

TROPİK KASIRGA BU İLLERDE ETKİLİ OLACAK

Türkiye genelinde hakim olacak olan kasırga özellikle İzmir, Muğla, Manisa, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İstanbul gibi iller de özellikle etkisinin bulunacağı konusunda uyarılarda bulunan metroloji çatı uçmaları, levhalarda sökülme gibi durumların da yaşanmasının mümkün olacağını söyledi. 

METEOROLOJİ YAŞANABİLECEK SORUNLARI SIRALADI

Yaşanacak olan fırtına da insanlar ve hayvanlar savrulabilecek, düşen parçalardan zarar görmesi mümkün olabileceği gibi bina üzerinde bulunan kiremitlerde uçma, çatı çökmesi gibi sorunlar yasabileceği konusunda uyardı. Minareler, direkler, tabelalar, trafik işaretleri, ağaç dalları, sökülerek zarar verebilecektir. Aynı zaman da elektrik kesintileri, antenler zarar görebilir. Özellikle deniz bulunan yerlerde denizde köpürme, dalga gibi sorunlar ön planda olacağı için plaj, sahil gibi kesimlerden uzak durulması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.