Meslek Yüksek Okul Mezunlarına Kısa Dönem Askerlik

Meslek Yüksek Okul Mezunlarına Kısa Dönem Askerlik

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü MYO mezunlarına kısa dönem askerlik konusunda açıklamada bulundu. Faruk Özlü, üniversite mezunlarından ziyade ara eleman olarak nitelendirilen meslek yüksekokullarından mezun olan kişilere daha çok ihtiyaçları

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü MYO mezunlarına kısa dönem askerlik konusunda açıklamada bulundu. Faruk Özlü, üniversite mezunlarından ziyade ara eleman olarak nitelendirilen meslek yüksekokullarından mezun olan kişilere daha çok ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Yurt dışında ara elemanlara daha çok önem verildiğinin altını çizen Faruk Özlü, kısa dönem askerlik uygulaması için de açıklama da bulundu. Kişilerin kısa dönem askerlik yapabileceğini, bu şekilde ülkemize daha faydalı olacaklarının da altını çizdi.

Meslek yüksekokullarından mezun olan kişilerin kısa dönem askerlik yapıp yapmayacağı konusu halen gündemde olsa da henüz bu konu ile ilgili kesin bir açıklama yapılmamış ve uygulamanın yürürlüğe gireceği bilinmemektedir.

Ara Elemana İhtiyaç Var Açıklaması

Faruk Özlü, yaptığı bir açıklamada kendisine gelen bir Alman iş yeri sahibinin mühendislere nazaran ara elemanlara daha çok maaş verdiğini söylemiştir. İşlerin işleyişinde ara elemanların daha çok gerekli, olduğunun altını çizen Faruk Özlü, meslek yüksekokullarından mezun olan kişilerin de kısa dönem askerlik yapması gerektiğini söyledi.

Bu şekilde ülkemizin ihtiyacı olan ara elaman açığını kapatabileceğimizin altını çizdi. Henüz bu meslek yüksekokulundan mezun olan kişilerin kısa dönem askerlik yapıp yapmayacakları belli olmasa da uzun bir süre daha tartışma konusu olacağı düşünülmekte.

MYO kısa dönem askerlik konusuna şimdilik olumlu bakılsa da henüz kesin bir açıklama yapılmamıştır. Kısa dönem askerlik için taleplerde oldukça artmış durumdadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.