Merve öğretmenin okuyanları dehşete düşüren evliliği!

Merve öğretmenin okuyanları dehşete düşüren evliliği!

Show TV'de gösterilen Zahide Yetiş'in programında evliliğinin ilk gecesi darp edilen Merve öğretmen kocasıyla alakalı söyledikleri izleyenleri dehşete düşürdü. Merve öğretmen, "İlk dayağımı gerdek gecesi yedim." dedi

Show TV'de Zahide Yetiş proğramına konuşan edebiyat öğretmeni Merve'nin yaşamı ikinci evliliğini yaptıktan sonra kabusa dönmüştü. Kocam gerdek gecesi bana dayak attı, her gecen gün şiddetin dozu artarak devam etti. Yaşadığı en büyük kabus çocuğunun önünde cinsel şiddete ugraması oldu. 'Hala çocuğuma anlatamıyorum' diyen Merve öğretmen, Zahide Yetiş'e bahsettikleriyle izleyicileri şoke etti. Merve öğretmen ilk evliliğinden bir kız çocuğu dünyaya getirdikten sonra ayrılmıştı.

İşte Merve öğretmenin akıllara durgunluk veren evliliği:

KÜLTÜR KURBANI OLDUM

Ben güneydoğu'da yaşayan bir aile evladıyım. Gönül isterdi ki eğitim geçmişimle gündeme geleyim. Yaşamımın en iyi yıllarındaydım. Çocuğumu mutlu etmek için evlendim. Kızım istiyordu. Fakat eşimle evlenince en tepeden en aşağı düştüm. Yaşamış olduğum kültür gereği nişanlılığı uzun sürdüremedim. O yüzden tanıyamadan 5 ay içinde evlendik. Evliliğim ve yaşadığım şiddete kültür kurbanı da diyebiliriz.

"AİLESİNİN KARŞISINDA DAYAK ATIYORDU"

Ruhen kendimi şu anda 70 yaşında hissediyorum. Eşimle aramızda sosyol kültürel farklar vardı. Ailesinin önünde bana işkence ediyordu. Bana dayak atıyordu. 

DUVAK YÜZÜNDEN DAYAK YEDİM

Düğün bitiminde arkadaşlarından beklediği takılar gelmediğinden gerginlik vardı. Eve girince duvağımı kendim çıkardım diye sinir krizi geçirdi. "Ben böyle hayal etmedim" diyerek bana saldırdı. Üstümdeki kıyafetleri parçaladı. Dayak yemeye gerdek gecesi başladım.

SIĞINMA EVİNE KAÇTIM

Daha fazla dayanamadım ve polise sığındım, ve sıgınma evine yerleştirildim. Ordayken hamile olduğumu anşadım ama hamileliğim uzun sürmedi düşük yaptım.

"BOŞANMAK İÇİN 60 BİN TL İSTEDİ"

2018 Ocak'ta boşanma davası açtık. Beni boşaması karşılığında 60 bin lira para taleb ediyor. Benim babam işadamı, kendilerinin maddi zayıf olduğu için 'düğün masraflarını istiyorlar.

"AVM ÇIKIŞINDA BENİ KAÇIRDI"

Boşanma davası açıp para istedikten sonra beni kaçırdı. Bir AVM çıkışında beni kaçırıyor. 3 hafta boyunca ben tutsak bir şekilde yaşatılıyorum. Bana diyor ki sen bütün savunma haklarını kaybedeceksin. Bu parayı baban ödeyecek. Ben senden asla ayrı yaşamayamam. Biz imam nikahlı yaşamaya devam edeceğiz. Çocuk olunca da tekrar resmi nikah yaparız. resmen planlamış yani. Ben kaçıp polise sığındım planını bozdum.

"CANIMIN DERDİNE DÜŞTÜM"

Evlendikten sona bunların üzerine saldırılar eklendi, sonra yumruklar eklendi sonra boğazımı sıkmaya kadar geldik. Artık sistematik olarak bunun şiddeti artarak devam etti. Önünü alamadım. Mesleğimi, çocuğumu her şeyi bir kenara bıraktım şu anda canımın derdindeyim. Çocuğum anneniz kalmasın diye.. Her şiddetten sonra ben aileme gitmek isteyince kapının önünde beklemeye başladı. Bir de oturup ağlıyordu. Ben sana bunu nasıl yaptım diye..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.