MBS Dış Kaynak Subay Alımlarının Sınav Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu

MBS Dış Kaynak Subay Alımlarının Sınav Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) tarafından dış kaynaktan alınacak olan muvazzaf subay alımlarına dair sınavların nerede yapılacağı ve sınav tarihleri duyuruldu.

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) tarafından dış kaynaktan alınacak olan muvazzaf subay alımlarına dair sınavların nerede yapılacağı ve sınav tarihleri duyuruldu.

MBS duyurular bölümünde, internet üzerinden yayınlanan duyuruda MSB personel temin işlemine dair 2017 yılı dış kaynaktan alınacak olan subaylarla ilgili 09 Ekim ile 03 Kasım tarihleri arasında seçme aşaması faaliyetlerine dair aday başvurularının değerlendirildiği açıklandı.

Erkek adaylar için sınav çağrısının yayınlandığı, bayan adaylar için de 09 Ekim 2017 tarihinden sonra sınav çağrısı yapılacağı duyuruldu.

MSB Astsubay alımı işlemleri de aynı prosedürler çerçevesinde gerçekleştirilecek. Adayların 11 Ekim 17.00’a kadar başvurularını tamamlamış olması gerekiyor. Başvurular MSB resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru işlemi kabul edilen adaylar Ankara Mamak’ta bulunan MEBS.Okulu ve Eğitim Merkezi’nde fiziki yeterlilik sınavına ve mülakata girecekler. Asıl başvurular bu iki sınavı geçen adaylar için kayıt kabul aşamasına gelindiğinde gerçekleştirilecek.

MSB Subay ve Astsubay seçimlerinde birinci gün kayıt ve kabul işlemlerinin ardından fiziki kontroller sağlanacak ve fiziki yeterlilik testi yapılacaktır. Aynı zamanda adaylar kişilik değerlendirme testine de tabi tutulacaklar.

Fiziki yeterlilik testi için adayların spor kıyafet giymiş olarak gelmeleri istenmektedir. İkinci gün mülakat ve hastane sevk işlemleri yapılacak, üçüncü gün beden eğitimi öğretmenliği başvurusunda bulunanlar için yüzme testi gerçekleştirilecektir.

Sınavları kazanan kişiler KKK’da (Kara Kuvvetleri Komutanlığı) Deniz PA (Piyade Astsubay) olarak değerlendirilebileceği gibi ordunun diğer bölümlerinde de görevlendirilebilecekler.

MSB Uzman Erbaş Alımı duyuruları 2017 Ağustos ayında gerçekleştirilmiş, Jandarma alımları ise Şubat ayında yapılmıştı. Bununla birlikte polis akademisi için giriş sınavları da POMEM tarafından Ağustos ayında yapılmıştı.  

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.