Mahir Ünal’dan Meral Akşener’e Sert Cevap

Mahir Ünal’dan Meral Akşener’e Sert Cevap

Son günlerde adından çok fazla bahsettiren Meral Akşener’e Ak parti sözcüsü olan Mahir Ünal’dan cevap geldi.

Son günlerde adından çok fazla bahsettiren Meral Akşener’e Ak parti sözcüsü olan Mahir Ünal’dan cevap geldi.

Mahir Ünal yaptığı açıklamada FETÖ’nun koruyup kollayın diye nitelendirdiği İyi parti genel başkanı Meral Akşener için Tokat ve Konya illerinde silahlı eğitim kamplarının olduğu iddiasında bulundu.

Mahir Ünal, İç savaş çığırtkanlığı olarak nitelendirdiği Meral Akşener için sert cevaplarda bulundu.

İran’daki karışıklıkları ele alan Mahir Ünal, İran asla bir Suriye olamaz dedi. Yaptığı açıklamada bölgede üç adet güçlü devlet olduğunu bunlarında Mısır, Türkiye ve İran olduğunu açıkladı.

İran’ın gücünün bitmeyeceğini ve asla Suriye gibi dağılmayacağını da ekledi. Bu tarz konuşmaların iç savaş çıkartmak için yapılmış çığırtkanlıklar olarak nitelendirdi.

Akşener’in bu tarz bir idda ile ortaya çıkmasının tamamen art niyetli olduğunun altını çizdi. Mahir Ünal, silahlı eğitim söylentilerine karşı devletin yerli yerinde odluğunu böyle bir şeyin olmayacağını belirtti.

Özellikle böyle bir söylemin ortaya çıkmasını ve destekler nitelikte konuşmaların yapılmasının iç savaş çıkartmak amacı ile yapıldığını da açıklamalarına eklemiştir.

Meral Akşener’in bu tarz açıklamalarının önemsenmemesi gerektiğini, sadece çığırtkanlık olarak değerlendirdi. Bu açıklamaların tamamen iç savaş çığırtkanlığı olduğunu da önemle belirtti.

Mahir Ünal’ın yaptığı açıklamaya karşıt henüz bir cevap gelmese de bu tokat gibi cevap herkesi şaşırttı. Savaş Çığırtkanlığı olarak nitelendirilen Meral Akşener ise henüz suskunluğunu koruyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.