Kenan İpek'in Görevine Selahaddin Menteş Getirildi

Kenan İpek'in Görevine Selahaddin Menteş Getirildi

Adalet Bakanı Müsteşarlığında görev yapan Kenan İpek görevinden alınarak, yerine OHAL Komisyon Başkanı Selahaddin Menteş getirildi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığında görev yapan ve eski Adalet Bakanı olan Kenan İpek görevinden kendi isteği doğrultusunda alındı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, görevinden alınan Kenan İpek'in görevi kendi isteği doğrultusunda bıraktığını teyit etti.

1 Ocak 2014 senesinden itibaren Adalet Bakanlığı'nda Müsteşarlık görevini üstlenen Kenan İpek'in yerine, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından Selahaddin Menteş getirildi. OHAL komisyon Başkanı olarak görev yapan Selahaddin Menteş'in bugünden itibaren görevine başlayacağı belirtildi.

SELAHADDİN MENTEŞ KİMDİR?

3 Ekim 1970 senesinde Malatya'da doğan ve ilk okul, orta okul, liseyi Sivrice'de okuyan Menteş, 1988 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1994 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olan Menteş, 1995 yılında Elazığ'da Adli Yargı Hakim Adayı olarak görevine başladı. Stajını tamamladıktan sonra Denizli Buldan hakimi olarak göreve atandı. Görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemesi, Sulh Mahkemesi gibi bir çok mahkemede çalıştı.

2010 senesinde Diyarbakır'da 1. Ağır Ceza Mahkema Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı gerçekleştirerek bu görevlerini 2 sene boyunca sürdürdü.2013 yılında Mazeret Kararnamesiyle Ankara Adliyesinde görev yapmaya başlaması siyaset hayatına atılmasına sebep oldu. 2014'ün Şubat ayı itibariyle Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlenen Selahaddin Menteş, son olarak 16 Mayıs 2017'de ise Olağan Üstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığında görev almaya başladı. Evli olan Selahaddin Menteş'in iki çocuğu bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.