İYİ Parti belediye başkan adayları belli oldu

İYİ Parti belediye başkan adayları belli oldu

Meral Akşener'in Genel Başkan olduğu İYİ Parti'nin 2019 yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarından bazıları belli oldu. Alınan son bilgilere göre İstanbul'da Ümit Özdağ, Adana'da İsmail Koncuk, İzmir'de Şengül Hablemitoğlu, Muğla'da Behçet Saatcı v

İYİ Parti Genel Merkez kulisleri yerel seçimler için hareketlendi. Alınan bilgilere göre, Cumhuriyet Halk Partisi ile işbirliği aranılan iller başındaki İstanbul için Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ve Bakırköy eski belediye başkanı Naci Ekşi'nin isimleri öne çıktı. İzmir'e Şengül Hablemitoğlu ve Taylan Yıldız, Adana'ya Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Balıkesir'e Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un isimleri ön planda tutuluyor.

ÜMİT ÖZDAĞ KİMDİR?

Ümit Özdağ (d. 3 Mart 1961, Tokyo, Japonya), Türk siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazardır.

Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders verdi. 2001 yılında profesör oldu. 1999'da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi'ni, 2003'te Diyanet Araştırmaları Merkezi'ni, 2006'da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü'nü kurdu. Bu düşünce kuruluşlarında yaptığı çalışmalarla ve yayınlarla Türk dış politikasına katkıda bulundu. Hâlen 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

  • Doğum tarihi: 3 Mart 1961 (57 yıl yaşında), Tokyo, Japonya
  • Eşi: Burçin Özdağ
  • Ebeveynler: Muzaffer Özdağ, Gönül Özdağ
  • Eğitim: Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi, Gazi Üniversitesi

İSMAİL KONCUK KİMDİR?

İsmail Koncuk (24 Mayıs 1959, Ceyhan, Adana), "Türk Eğitim-Sen" ve "Türkiye Kamu Sen" Genel Başkanı.

İlk-orta ve lise tahsilini Ceyhan da tamamladıktan sonra, 1980 yılında, Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünden mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda da okudu.

Öğretmenliğe 1981 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesinde başladı. 1985 yılında Adana'ya atandı. 1992'den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Kurucular Kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı. Merkez genel kurulunun 2002 yılındaki 1. Olağan Kongresinde Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında 2. Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreterliğe, Şubat 2008'de yapılan 3. Olağan Genel Kurulda ise Genel Başkanlığa seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulunda da güven tazeledi. 2011 yılı Nisan ayında yapılan Genel kurulda ise Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu Genel başkanlığına seçildi. Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığını beraber yürüttü. Mart 2018'de başkanlık görevlerinden istifa edip İyi Parti'ye katıldı.

  • Doğum tarihi: 24 Mayıs 1959 (59 yıl yaşında), Ceyhan
  • Eşi: Hacer Koncuk
  • Eğitim: Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi
  • Çocukları: Merve Koncuk, Sevim Koncuk

ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU KİMDİR

1965 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Ankara doğumludur.

Şengül Hablemitoğlu, 1986 yılında Ankara Üniversitesi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Aile ve Tüketici Bilimleri Anabilim Dalında 1989 yılında yüksek lisansını, 1996 yılında doktorasını tamamladı. Türkiye Bilimler Akademisi Sosyal Bilimlerde Doktora Sonrası Yurtdışı Araştırma Bursu ile 1997 yılında gittiği ABD'de Purdue Üniversitesi Kadın Çalışmaları Programı'nda misafir öğretim üyesi olarak araştırmalar yaptı. 1998 yılında Üniversite Doçenti ve 2005 yılında Profesör oldu, bu dönemde Ankara Üniversitesi'nde çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.

BEHÇET SAATCİ KİMDİR?

Türk siyasetçi ve Fethiye Belediye Başkanı. Bilboardlara Kürtçe afiş astırdığı gerekçesiyle MHP’den ihraç edilen Saatcı, ardından Demokrat Parti'ye katılmıştır ve 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde oyların %33'ünü alarak Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Eğitimi Marmara Üniversitesi Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. İstanbul’daki eğitimini, aynı üniversitenin toplu konut kooperatifi kursunu alarak tamamlamıştır.

Kariyeri 1987 yılından 1999’a kadar Fethiye’de toplu konut sektöründe faaliyette bulunmuştur. 1999, 2004, 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde MHP Fethiye Belediye Başkanı seçilmiştir.

İSMAİL OK KİMDİR?

Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü mezunudur. Yenişehir'de Sivil Savunma Memurluğu, Beyoğlu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Kimya öğretmenliği, Balıkesir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde İngilizce-Kimya öğretmenliği, Balıkesir Belediye Başkanlığı, Balıkesir Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği, Balıkesir Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı yapmıştır. TBMM 25. ve 26. Dönem MHP ve İyi Parti Balıkesir milletvekilidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. MHP'den ihraç edildikten sonra İyi Parti kurucu üyesi olmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.