İlkokullarda Yetiştirme Programı Klavuzu Yayınlandı

İlkokullarda Yetiştirme Programı Klavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim 3'üncü ve 4'üncü sınıfta okuyan öğrenciler için açılacak olan 'İlkokullarda Yetiştirme Programı' öğrenciler için ücretsiz olarak hizmet verecektir. Milli Eğitim Bakanlığı programın uygulama klavuzunu yayınladı.

Programın 2018-2019 eğitim öğretim dönemi içerisinde başlayacağı belirtildi. Haftada toplam olarak en fazla 10 ders saati verilecek olan programda velilere hiçbir ücret talebi olmayacak.

İYEP'İN AMAÇLARI

☆Öğrencilerin dersleri için yardımcı olmak ve beklenen öğrenme seviyesine çıkılmasına yardımcı olmak.

☆Öğrencilerin psikolojik açıdan durumlarının değerlendirilmesi ve desteklenmesini sağlamak.

☆Sınıf içinde oluşan kimi öğrencinin zekasal olarak ileri olmasıyla oluşan geride kalmanın önlenmesi, aynı denklikte gitmeleri için çalışmalar yapmak.

☆Devamsızlıkları önüne geçilmek istenmesi.

☆Sorunların üstesinden gelebilen, öğrenmeye açık, özgüven sahibi, sorumluluk bilinci olan,iletişimi kuvvetli,mutlu,huzurlu, sağlıklı bireylerin yetişebilmesi ve topluma faydalı bireylerin oluşması için çalışmalar yapmak.

☆Maddi olarak geliri düşük olan öğrencilerin eğitim alabilmesi amaçlanmıştır.

☆Yabancı uyruklu öğrenciler,sığınmacılar,mevsimlik tarım işçisi çocukları gibi tüm dezavantajlı öğrenciler bu program sayesinde eksikleri giderilecek. Bu program özel eğitim tanısı olan öğrenciler için geçerli olmayacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR KASIM AYINDA BAŞLAYACAK

2018-2019 eğitim öğretim yılı başlamıştır. Eğitim öğretim yılı içerisinde İlkokullarda Yetiştirme Programı Kasım ayı itibari ile başlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.