Gençleri Zehirleyen Yeni Uyuşturucu Flakka

Gençleri Zehirleyen Yeni Uyuşturucu Flakka

Gençleri zehirleyen yeni uyuşturucu flakka son günlerde Amerika’da ortaya çıkan görüntülerden sonra gündeme bomba gibi düştü.

Gençleri zehirleyen yeni uyuşturucu flakka son günlerde Amerika’da ortaya çıkan görüntülerden sonra gündeme bomba gibi düştü.

Bonzai ile birçok ölüm vakası yaşayan uyuşturucu kullananlar zombi hapı olarak bilinen flakka ile acıya duyarsız ve hiper saldırgan bir hale geliyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler flakka nedir? sorusunu sorarken, bu uyuşturucu gençler arasında gittikçe yayılıyor.

Flakka uyuşturucu madde kullananlar üzerinde adeta zombi etkisi yaratıyor. Kullanan kişiler tamamıyla kendisini kaybediyor.

Sentetik bir uyuşturucu olan Flakka Amfetamin tarzı uyarıcı etkiye sahip. Fiziksel ve psikolojik etkileri bulunan Flakka’nın asıl adı Sentetik Katinon olarak biliniyor. Flakka, Euphoric uyarıcıların yeni bir türü.

Banyo tuzu olarak tanımlanan türe göre farklı bileşenlere sahip olan Flakka daha güçlü bir etki yaratıyor ve kullanıldıktan 15 dakika sonra etkisini gösteriyor.

Ortalama 4 ile 8 saat boyunca etkisi devam eden Flakka’nın bedene girmesinden itibaren kişiler halüsinasyon görmeye başlıyor ve saldırgan bir hale geliyor.

Flakka kullananlarda Delirium denilen ve nadir olarak karşılaşılabilen aşırı güçlü halüsinasyonlar, kaygı durumu, yüksek vücut sıcaklığı, disoryantasyon, ağrı ve acı gibi etkilere duyarsızlık ile hiper saldırganlık halleri gözlenebiliyor.

Flakka kullananların video çekilmiş halleri ise şaşırtıyor. Kullanıcılar adeta bir zombiye dönüşüyorlar. Flakka’nın ortaya çıkardığı zombi etkisinde et yeme benzeri semptomlar ise henüz bilimsel bir dayanağı olmaması sebebiyle net değil. Ancak konuya dair bilim insanları araştırmalarını sürdürüyorlar.   

Kaynak : haberzamani.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.