Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Kaybolma Olayı Büyüdü!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Kaybolma Olayı Büyüdü!

Muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması ile ilgili failler konuyu gündeme yansıtmadan sessiz bir şekilde gerçekleştiremedi. Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten sonra bir daha haber alınamaması ile dünya liderlerin açıklama ve eleştiriler geldi.

ABD Başkanı Donald Trump bir kez daha gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını konuşmak için basın toplantısı yaptı. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ülkeleri de dahil Suudi Arabistan yönetimine gazeteci Cemal Kaşıkçı için sert açıklamalarda bulundu.

ABD’nin Bağlantısı Var mı?

Muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın içeriye girmesinin ardından bir daha haber alınamadı. Gün geçtikçe Cemal Kaşıkçı olayı dünyanın da gündemine otururken en sert tepki ise ABD Başkanı Donald Trump’tan gelerek, “Türkiye ile Kaşıkçı konusunda yakın işbirliği içindeyiz” dedi. Trump’ın yanı sıra ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, konuyla alakalı yaptığı açıklamada; “Suudi Arabistan isterse, İstanbul’a FBI ekibi yollarız. ABD olarak her türlü desteği veririz” dedi. Akıllara ABD’nin bir bağlantısı olup olmadığı sorusu yerleşti.

ABD ile Suudi Arabistan’ın İlişkisi

Suudi Arabistan’ın ABD ile yakın ilişkisi olduğu biliniyor. İkinci Dünya Savaşı'ndan itibaren ABD’ye para ödeyerek askeri güvenlik desteği alan Suudi hükümetinin Amerika’ya bağımlı kaldığını ve ikili ilişkiler ile Suudi Arabistan’ı destekleyerek her türlü güç ile yanındayız açıklamaları gündeme geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama;

“Bu olayı tüm detayları ile araştırıyoruz. Türkiye’de olan bir gündem karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. Türkiye'ye giriş ve çıkışlar dahil gerekli her şey inceleme altına alındı. Olayın gerçekleştiği Başkonsoloslukta kamera sisteminin olmaması veya çalışmaması mümkün mü?” dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.