FETÖ olaylarının halen devam etmesi üzerine TSK'da FETÖ İncelemesi

FETÖ olaylarının halen devam etmesi üzerine TSK'da FETÖ İncelemesi

FETÖ olaylarının halen devam etmesi üzerine, aralarında anlaştıkları kripto dili çözerek devlet FETÖ’cuları ortaya çıkartmaya devam ediyor.

TSK tek tek incelemeye alındı. Tüm askeri okullar, görevliler, görevlilerin aileleri, komutanlar herkes incelemeye alınacak ve şüpheli şahıslar görevlerinden alınacaktır açıklaması geldi.

Bu araştırma tüm rütbeler için geçerli olup, kişilerin okul hayatlarından, aile hayatlarına kadar her dönemleri incelenecek ve bir şüpheye rastlanırsa ihraç edilecekler.

Darbeden sonra 37 bin subayın işine son verilmişti. Bu incelemeler halen detaylı bir şekilde devam ediyor. Halen askerinin içerisinde FETÖ yanlısı kişilerin bulunduğu tahmin ediliyor. Bu kişilerin araştırılıp, bulunması için işlemler başlatıldı.

Kişilerin Geçmişleri Gün Yüzünde

Yapılan araştırmalarda özellikle kişilerin geçmiş yıllarına bakılıyor. Kişilerin okul hayatlarına kadar iniliyor. En ufak bir FETÖ şüphesinde kişilerin ihraç edileceği açıklandı.

TSK’dan tamamen FETÖ ‘yu temizleyeceğini açıklayan cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, çalışmaları sürdürüyor.

Bu temizlikte de hiçbir şekilde rütbe ayrımı yapılmayacağını, araştırmaya tüm rütbelerin dahil olacağı açıklandı. Aynı zamanda sadece askerlerde değil, kişilerin aileleri, arkadaşları yakın çevresinde bulunan herkes incelemeye alınacak.

Kripto sistemi ile iletişimi sağlayan FETÖ’cuların kısa sürede bulunup tamamen askeriyeden ayrıştırılacağı planlanmakta. TSK içerisinde yer alan kişilerin özellikle askeri eğitim hayatlarındaki dönemleri inceleme altına alınacaktır.

Geçmişlerinde FETÖ ile bağıntısı olan kişilerin anında işlerine son verilecektir ve gerekli ceza sistemi uygulanacaktır açıklaması yapıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.