Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı'na Yanıt Verdi Vakıflara Aktarılan Paraları Kestim dedi

Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı'na Yanıt Verdi Vakıflara Aktarılan Paraları Kestim dedi

İmamoğlu, vakıflara aktarılmış iptal edilen kaynakları da açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini hedef alan sözlerine yanıt veren İmamoğlu, "Üzücü, anlamsız. Toplumun inanmadığı söylemler. İstanbul emin ellerde.İstanbul halkın yüzde 55'ine yakının oy verdiği bir belediye başkanına emanet. Bizim başka gündemlerimiz var. Sayın Cumhurbaşkanı "Bir kişinin kararı ile her şey olur diye düşünüyor olabilir. Biz milletin iradesiyle kendimizi çok güçlü hissediyoruz. İstanbul'un sorunları için çözümler üretiyoruz. Cumhurbaşkanı'ndan randevu talebimizi yineliyorum. Miting alanlarından gönderme yapmasının anlamı yok, millet iradesinin yok sayıldığı her anlayışın karşısındayız. İstanbul'un sorunlarını konuşalım" dedi.

İmamoğlu, vakıflara aktarılmış iptal edilen kaynakları da açıkladı. 

İmamoğlu, "Şu anda vakıflar adına iptal edilmiş 357 milyon liraya nokta koymuş durumdayız. Burada yemek adı altında bir vakfa 56 milyon lira verilmiş. 165 milyon liralık bir vakfa bina yapılıyor. Artık bu binalar onun bunun vakfına ait değil, İstanbulluya ait.  Bu daha başlangıç" dedi

İBB'DEN AÇIKLAMA

İBB'den yapılan açıklamada “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı vakıf ve derneklerle olan işbirlikleri, kamuoyunda tartışma konusu olmuştur. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla bir süre önce bu dernek ve vakıfların İBB ile olan çalışmaları üzerine inceleme başlatılmış ve incelemeler derinlemesine devam etmektedir. İncelemeler sırasında çok sayıda vakıfla, protokoller kapsamında veya şifahi görüşmeler yoluyla, yurt inşaatları, bina kiralama, bakım-onarım tadilatı, ulaşım-yeme-içme, proje, diğer yardımlar ve tefrişat gibi kalemlerde maddi işbirlikleri tespit edilmiştir. İlk incelemenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı bulunan vakıflarla arasındaki protokolü fesh etme kararı almış ve protokolleri iptal etmiştir.” denildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.