Düğünde takılan altınları icra yoluyla geri aldı

Düğünde takılan altınları icra yoluyla geri aldı

Kayseri’de gerçekleşen olayda, düğünde gelin ve damada taktığı çeyrek altının kendi düğününe gelmemesi sebebi üzerine ilamsız icra davasında bulunarak taktığı altının bedelini mahkeme yoluyla geri aldı.

Kayseri 1. İcra Dairesi’ne başvuran kişi çeyrek altın taktığı kişiyi davet etmesine rağmen düğüne gelmediğini ve öndüç olarak taktığı çeyrek altını da göndermediğini belirterek başvuru yaptı. Araya akrabaların ve tanıdıklarının girmesine nazaran altını geri alamadığını söyleyen kişi, icra takibi talep etti. Karşı tarafa gönderilen ödeme emri ile vatandaş, çeyrek altının bedelini icra dairesine ödemek zorunda kaldı.

MAHMUT ŞAHİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, basına yaptığı açıklamalada, Türkiye’de düğün ve nişan gibi günlerde kişilerin birbirlerine adet olarak altın veya para hediye edittiğini, bu takılar çoğu zaman geri alınmak için takıldığını söyledi. Takılan hediyenin araya küslük ve kırgınlık girdiği için takılan altının gelmemesi durumunda sorunlar yaşandığını görmekteyiz. Bu tarz konuların İcra Dairesine taşınarak hukuki boyut kazandığını anlattı.

"Daha önce kendisine altın hediye eden kişinin düğün veya nişan davetine  gitmeyen kişi, evine icra ödemesi gelerek altının bedelini ödemek durumunda kalıyor. İcra olan kişi 7 gün içerisinde karara itiraz edip ‘Böyle bir borcum yoktur’ demesiyle konu kapanırdı ancak panik veya korkuya kapılıp çeyrek altın bedelini ödemiş. Bu tarz İcra dosyaları evinize geldiğinde hemen ödeme yapmayın ve itirazda bulunarak konuyu takip edin dedi.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.