Donald Trump'a Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Hakaretten Dava Açıldı

Donald Trump'a Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Hakaretten Dava Açıldı

Son dakika ABD Başkanı Donald Trump’a Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlarından Avukat Şıhmehmet Kurtoğlu, cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmasını talep etti.

9 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektup ABD Başkanı Donald Trump’ın başına dert olacak. Avukat Şıhmehmet Kurtoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ı Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama-Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlarından cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmasını talep etti. 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na Dava Açılıyor

Söz konusu mektupta Trump, Erdoğan’a hitaben "Sen binlerce kişinin katledilmesinden, ben de Türk ekonomisinin yok edilmesinden sorumlu olmak istemem. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım" ifadelerini kullanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı’na 9.10.2019 tarihinde bir örneği imzalı mektup olarak gönderilen mektubun “Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama- Cumhurbaşkanı’na hakaret” içerdiğini savunan Avukat Şıhmehmet Kurtoğlu, aynı zamanda oğlu olan vekili Deniz Kurtoğlu aracılığıyla Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Trump hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak, cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmasını isteyen Kurtoğlu dilekçede, “Bahse konu mektup içeriğinin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299 ve 301. Maddelerinde tanımlanan suçları oluşturduğu aşikardır” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.