Doğalgaz Sayacında Pazarlık İmkânı

Doğalgaz Sayacında Pazarlık İmkânı

Doğalgaz dağıtım şirketlerinin talep ettiği, abone bağlantı ücreti olan sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj ücreti yeni düzenleme ile çıkarıldı. Bunda sonra bahsi geçen ücretler abonelik alan kişi ile tesisat şirketleri tarafından yapılacak anlaşma

ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yöneticilerinden edinilen bilgide, Resmi Gazete'de yayımlanan 'Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından talep edilen sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj ücretleri uygulamasını kaldırdı. ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu, abonelik işlemlerinin ardından bağlantı malzemeleri, montaj ve hat için belli miktarda ücretin ödenmesini, ancak yansıyan bu ücretlerin doğa gaz dağıtım firmalarına değil, iç tesisatı gerçekleştiren şirketlere ödenecek diyerek açıklama yaptı.

Ödenmesi gereken tutarın yine iç tesisat firmaları ile gerçekleşecek pazarlık sonrası belli olacağını söyleyen yetkililer ödeme yapılmaması durumunda uygulamanın malzeme veya montaj giderleri nedeni ile olmayacağını ve sadece pazarlık yapılarak önceden ödenen ücrete nazaran daha uygun olabileceğinin bilgisini verdi.

devamı

Abonelik Bağlantı Bedeli Tamamen Değişiyor!

Resmi Gazete'de yapılan açıklama ile birlikte artık abonelik bağlantı bedeli tanımı ortadan kalkacak. Daha önce alınan karar ile doğalgaz hizmeti sunmakta firmaların kullanıcılarının faturalarına yansıttıkları sayaç bağlama giderleri ve sayaç yerleştirme fiyatı tamamen kaldırılmıştır. 

Doğalgaz firmalarına başvuru sırasında artık firma ile sizin aranızda tek bir kez ödenecek olan tahsil ücreti dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak. Sözleşme ile resmileşen detayda hizmeti almaya başladıktan sonra bu ücretin geri iadesi yapılmayacağı belirtiliyor.

Bir diğer detay ise aynı yerde ikinci kez açılacak olan abonelikler ile ilgili. Eğer konutta daha önce bağlama ücreti alındı ise tekrar bir ödeme yapılmayacak. Eğer kurulum sırasında farklı yapı ve çalışma gerekmesi durumunda mevzuat gereği bu masraflar karşılanacak.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.