Denizli Ulus Caddesinde Şiddetli Patlama Meydana Geldi

Denizli Ulus Caddesinde Şiddetli Patlama Meydana Geldi

Dün gece Denizli'de yaşanan olayda trafik ışıklarının önüne konan bomba düzeneği şehrin gündemine oturdu.

Dün gece Denizli'de yaşanan olayda trafik ışıklarının önüne konan bomba düzeneği şehrin gündemine oturdu. Güvenlik güçlerinin patlattığı bomba olayında yaralanan ve can ve mal kaybı olmadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekibince fark edilen ve polise bildirilen şüpheli paket bomba uzmanları tarafından kontrollü şekilde patlatıldı. Denizli'de daha önce böyle olayların yaşanmadığı görülürken, bombanın kim ya da kimler tarafından yapıldığına ilişkin soru herkes için bir soru işareti haline geldi.

Denizli valisinin her hangi tam bir açıklama yapılmaksızın, olay, şüpheli paket ibaresini kullanarak güvenlik güçleri tarafından kontrollü bir şekilde yok edildiğini açıklandı.

Güvenlik güçleri, konuyu kapsamlı ve titiz araştırmalarla çözmeye çalışmaktadır.  Araştırma ve kanıt göz önüne alınarak, araştırmalar bittiği zaman bomba düzeneği koyanlar belli olacaktır.

Şehrin nereydese çoğunluğu bombayı  bir "terör örgütü" üyeleri olduğu durulsada, son günlerde uyuşturucu çetelerine kaçakçılarına ve satıcılarına fırsat vermeyen  polis ve jandarma ekiplerinin gündeminden çıkmak için ve güvenlik güçlerinin terör olaylarına yoğunlaşmasını istediklerinden dolayı bu olayların yaşandığı konuşulanlar arasında yer alıyor.

ŞEHİRDE TERÖR EYLEMİ

Askeri Akademisi'nden edinilen bilgiler ışığında, "Bombalı Saldırı", özellikle 1996'dan bu yana yerleşim yerlerinde, PKK terör örgütü istenilen sonuçlara ulaşamadığı için, kırsal alanın başarısızlığının üstesinden gelmeyi amaçlamak için Özellikle batıda bombalama ve intihar saldırıları gerçekleştiren, canlı bomba türü "gerginlik ve şiddeti" hedefini tüm Türkiye'ye yayma hedefine koymuştur.

Bombalı saldırı ile ifade edilen kavram, vatandaşların kent merkezlerinde PKK tarafından yoğunlaşılan yerlere yerleştirilen uzaktan kumandalı ve / veya zaman kontrollü patlayıcılar tarafından yoğun ölüme, yaralanmalara ve / veya maddi hasara neden olarak korku ve tehdit ortamı yaratmak için kasıtlı eylemdir  

NEDEN ULUS KAVŞAĞI.

Yukarıdaki bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, kentin en kalabalık yerinin Çarlık ve Bayramyeri olduğu, bu yüzden de Ulus Caddesi'nin sorularının faaliyetlerin akılda tutulduğunu olduğu sanılıyor. 

Bazı haber siteleri, bu trafik ekiplerinin rutin olarak trafiği düzenli olarak hedef alacağını öngörse de, bu tür terörist eylemler için sıklıkla kalabalık yerler tercih edilmektedir.  Denizli halkı neden bombanın Ulus Caddesi üzerine yerleştirildiğini merak ediyoruz dedi.

RESMİ AÇIKLAMALAR YAPILMADI 

Kimin yaptıklarına ve olaya neden korku ve paniğe neden olduğu hakkında resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte, yalnızca Vali Hasan Karahan'ın şüpheli paket ekipler tarafından yok edildiği açıklandı.

Güvenlik güçlerinin olayla ilgili araştırmaları devam ediyor.  Cadde üzerindeki MOBESE  ve iş yerindeki güvenlik kameraları inceleniyor. Resmi açıklama olay aydınlatıldığında yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.