Cumhurbaşkanı Erdoğan Saat Verdi Ve Dünyaya Duyurdu 'Terörün Başını Ezmeye Devam Edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Saat Verdi Ve Dünyaya Duyurdu 'Terörün Başını Ezmeye Devam Edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatına ara verilmesi ile ilgili; "Salı gecesi süre bitiyor. Olursa olur, olmazsa 120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder teröristlerin başını ezmeyi sürdürürüz" diye açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hangi çılgın bize zincir vuracakmış? Soruyorum, terör örgütleri mi bize zincir vuracakmış, terör örgütleriyle koyun koyuna yatanlar mı bize zincir vuracakmış, ellerinde yüz binlerce masumun kanı olanlar mı bize zincir vuracakmış? Bunlar Türk milletini tanımıyorlar ama tanıyacaklar. Ya efendice tanıyacaklar ya da derslerini ala ala tanıyacaklar." dedi.

"Böyle bir ortamda beklentimiz, teröre karşı samimi duruş sahibi herkesin bize destek olmasıdır." diyen Erdoğan, "Maalesef son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. Yüzlerdeki maskeler düştüğü için kimin kim olduğunu gördük." ifadesini kullandı.

Barış Pınarı Harekatına 120 Saat Sonra Devem Ederiz

ABD ile Barış Pınarı Harekatı mutabakat konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

 

"Olursa olur, olmazsa 120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder, teröristlerin başını ezmeyi sürdürürüz. Türkiye, en başından beri ortaya koyduğu şartlardan en küçük bir sapma göstermemiştir." diye konuştu.

 

"Şayet ülkemize verilen sözler tutulmazsa geçmişte olduğu gibi beklemeyecek, verdiğimiz süre bittiği an harekata devam edeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu bayrak inmeyecek, inşallah bu ezan susmayacak, bu devlet hep payidar olacak, bu millet hep özgür yaşayacak." ifadesini kullandı.

Meseleyi Putin'le Ele Alacağız

Erdoğan, "Harekat bölgemizin bir kısmında Rusya korumasındaki rejim güçleri bulunuyor. Meseleyi Putin'le ele alacağız. Bir hal çaresi bulmamız lazım." dedi.

 

Harekat bölgesindeki rejim güçleriyle ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aynı durum orada da geçerlidir; olursa olur, olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.