Çiftlik Bank Üye Alımını Durdurdu

Çiftlik Bank Üye Alımını Durdurdu

Uzun süredir gündem de olan çiftlik bank hakkında çıkan dolandırıcılık iddiaları sonucunda üye alımını durdurduğunu açıkladı.

Uzun süredir gündem de olan çiftlik bank hakkında çıkan dolandırıcılık iddiaları sonucunda üye alımını durdurduğunu açıkladı.

Bu üye alımını durdurmalarındaki sebebi ise Poniz ve saadet zinciri olmadıklarını göstermek amaçlı olduğunu açıkladırlar.

Çiftlik bank sanal bir yatırım oyunu olup, kişilere yatırımları karşılığında hayvan verip bir yıl boyunca bu hayvanları besleyerek para kazanmalarını sağlayan bir sanal oyundur.

Bu oyun ile 511 milyon TL toplandığı ortaya çıktı. Bu paraların Kıbrıs’a transfer edildiği ortaya çıktı. Aktarılan hesabın ise CEO Mehmet Aydın’ın eşine ait olduğu ortaya çıktı.

Çiftlik Bank Kapatıldı

Çiftlik bank Türkiye’de oldukça meşhur olan sanal bir oyundur. Kısa sürede çok fazla kullanıcı kazanan bu oyun ile kişiler bir yıllık bir yatırım yaparak para kazanabilmekteydiler.

Son çıkan iddialara göre çiftlik bankın dolandırıcı olduğu ortaya çıktı. Bu iddialara karşı Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, kullanıcı alımlarını durduğunu açıkladı.

Bu iddiaların yalan olduğunu kanıtlamak amacı ile böyle bir adım attıklarını da ekledi. Yapılan araştırmalara göre kişilerden toplanan paraların CEO’nun eşinin Kıbrıs’taki hesabına aktarıldığı ortaya çıktı.

Bu açıklamalardan sonra pek çok kullanıcı mağdur oldu. Toplanan 511 milyon TL ‘nin akıbeti şuan henüz kesin olarak bilinmiyor. İlerleyen süreçlerde Çiftlik Bank’ın tamamen kapatılacağı düşünülmekte.

Dolandırıcılık iddiaları kesinleşene kadar kullanıcı alımı da kesinlikle yapılmayacaktır, oyun şimdilik askıya alınmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.