CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı Kaçak Elektirik Kullanmaktan İcralık Oldu

CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı Kaçak Elektirik Kullanmaktan İcralık Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Yenişehir İlçe Başkanlığı’na aboneliği yapılmadan elektrik kullanımı gerekçesiyle 5000 lira ceza kesildi. Borç, borç tutanağını imzalayan ilçe başkanlığı yöneticisi Turhan Okandan’dan ödemesi istendi. Borca kabul etmeyen

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Mersin Yenişehir İlçe Başkanlığı'nda aboneliği yapılmadan elektirik kullanımı yapıldığı kanıtlandı.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., çalışanları, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na giderek "Kaçak Elektrik Tüketimi Tespit Tutanağı" tuttu. Kaçak kullanım cezası için  hazırlanan tutanağı ise ilçe başkanı Turan Okandan imzaladı.

CHP, İLÇE TEŞKİLATI KAÇAK ELEKTİRİKTEN, İCRALIK OLDU

Aboneliğsiz elektrik kullanımı yapan CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı, aradan belli süre geçmesine rağmen elektrik borcunu ödemedi. Toroslar Elektrik Dağıtım ise borcu ödenmeyince icra işlemi başlattı. Mersin 2. İcra Dairesi Müdürlüğü aracılığıyla borcu tahsil etmek için CHP İlçesi Başkanlığı'nı icra takibi başlatıldı. "İlamsız Takipte Ödeme Emri" ile 5 bin 52,88 liralık elektirik borcunun ödemesi istendi.

CHP, ELEKTİRİK BORCUNU ÖDEMEDİ

Fakat ilçe başkanı olan ve tutanağı imzalayan Turhan Okandan, dosyaya itiraz etti.  Söz konusu yere ait aboneliğin ve borcun kendisine ait olmadığını, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na ait olduğu beyan etti. Tutanağın ilgilisinin de kendisi olmadığının belirtti. Ayrıca bu dilekçe ile borca ve takibe itiraz etti. Geçek borçlunun CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı olduğunu söyledi. Toroslar Elektrik Dağıtım ilçe başkanlığına giden elektriği kapattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.