CHP Belediye Başkanı 10 Ay Hapis Cezası Aldı! Seçilme Hakkını Kaybetti

CHP Belediye Başkanı 10 Ay Hapis Cezası Aldı! Seçilme Hakkını Kaybetti

Ataşehir Belediyesi’nin Battal İlgezdi istifasından sonra belediye başkanlığını yapan İlhami Yılmaz da usulsuzlük davasında 10 ay hapis cezasına verildi.

Ataşehir Belediyesi’nin Battal İlgezdi istifasından sonra belediye başkanlığını yapan İlhami Yılmaz da usulsuzlük davasında 10 ay hapis cezasına verildi. 30 kalemden oluşan ‘Park ekipman’ ihalesindeki yolsuzluktan sorumlu görülen İlhami Yılmaz, Ağır Ceza Mahkemesi’nce, ‘İhaleye fesat karıştırmak’ suçu işlediğinden hapis cezası verilince seçme seçilme hakkını da elinden alındı.

İstanbul Ataşehir Belediyesi'nin CHP'li belediye başkanı Battal İlgezdi, rüşvet ve yolsuzluk yapması sebebiyle İçişleri Bakanlığı tarafından işinden uzaklaştırılmıştı. 16 Aralık'taki seçimde koltuğuna yardımcısı CHP'li İlhami Yılmaz geçirilmişti. Fakat Yılmaz'ın da bir vakit İlgezdi gibi ihaleye yolsuzluk karıştırmaktan yargılandığı öğrenildi. Ataşehir Belediyesi'ndeki usulsuzlük iddialarıyla alakalı İstanbul Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde belli bir vakittir mahkemesi görülüyordu. Uygulanan yargılama, Yılmaz'ın idaresindeki Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile İhale Bürosu'nda 8 Temmuz 2011'de parklarda değerlendirmek için 30 kalemden oluşan park ekipman ihalesine usulsuzlük yapmasıyla alakalıydı…

SEÇME SEÇİLME HAKKI ELİNDEN ALINDI

Yapılan mahkeme geçtiğimiz günlerde sonuça bağlandı. İstanbul Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi, İlhami Yılmaz hakkında, "İhaleye fesat karıştırma" suçundan 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Mahkeme bitiminde zanlılar Birsen Ö., Erol A., Birol A. ve Mehmet Ç., hapis cezası verildi. Yargılanan başka zanlılar ise salı verildi. Başkan Yılmaz, kararın verilmesiyle seçme ve seçilme hakkınıda kaybetti. Yargılama neticesinde varılan hükümde İlhami Yılmaz'ın İhalede usulsuzluk karıştırdığı ve işlediği suçun yapılış şeklinden, suçtan ortaya çıkan zarar ve tehlikenin büyüklüğü göz önünde tutularak 10 ay hapis cezası verildiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.