Cevat Akşit Tepki Çeken Vaazı Sevişirken Eşekler Gibi Soyunmayın

Cevat Akşit Tepki Çeken Vaazı Sevişirken Eşekler Gibi Soyunmayın

Cevat Akşit TV5 kanalında verdiği son vaazında şu sözleri kullandı:"Cinsel münasebet esnasında afedersiniz eşeklerin yaptığı gibi tamamen soyunmayın çünkü..." dedi.

Cevat Akşit verdiği vaazda; ''Cinsel münasebet esnasında afedersiniz eşeklerin yaptığı gibi tamamen soyunmayın. Çünkü orada melekler vardır, siz soyunursanız melekler dışarıya çıkar, şeytan da odada tek kalır ve oluşacak çocukta şeytanın nasibi olur" hadisi ifade etti. Akşit'in bu vaazı sosyal medyada çok büyük tepkilere sebeb oldu.

Prof. Dr. Cevat Akşit kimdir

1938′ de Denizli Yatağan' da doğdu.Henüz dört yaşındayken babası şakir ali ağırbaşlı' yi kaybetti.Annesi havva hanım onu büyütmüştür. İlkokulu bitirdikten sonra iki sene amcası Zühtü Akşit' ten Kur' anı Kerim ve arap dili dersleri almıştır. 1952′ de Isparta İmamhatip Okulu'na girdi.

1958 yılında müezzin olarak atama edildiği Fatihzeyrek'teki Ümmü Gülsüm Mescidi'nde uzun seneler Mehmed Zahid Koktu tarafından öğrenim gördü. 1963′ te İstanbul şehri yüksek islam enstitüsü ve 1965′ te istanbul şehri üniversitesi hukuk fakültesi olmak üzere 2 ayrı fakülteyi birarada bitirdi. 1975′ te hekim,1980′ de doçent,1988′ de islam hukuku profesörü oldu.

Cevat Akşit şu anda ana bilim dalı başkanlığı yapmış ve emekli olmuştur.4 çocuk babasıdır. TV olarak SEMERKAND TV ve TV5 kanallarında sıklıkla vaazlar vermektedir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.