Camiye Bira Şişesi Fırlatan Futbolcular

Camiye Bira Şişesi Fırlatan Futbolcular

Gündeme bomba gibi düşen haber, camiye bira şişesi fırlatan futbolcular Dejan Ljubicic ve Daniel Sudar tepkileri üstlerine çektiler.

Gündeme bomba gibi düşen haber, camiye bira şişesi fırlatan futbolcular Dejan Ljubicic ve Daniel Sudar tepkileri üstlerine çektiler. Bosna Hersek’te yaşanan olay karşısında tüm halk şok oldu.

Avusturyalı futbolcular, kısa süreliğine, yılbaşı tatili için geldikleri Bosna Hersek’te büyük bir olaya imza attılar. Dini ibadet merkezi olan camiye biraz şişesi fırlatan ikili Boşnak polisler tarafından tutuklandılar.

Bu utanç verici olayın sonucunda savunmalarını yapan futbolcular, özür dilediklerini açıklamışlardır. Aynı zamanda futbolcular camiye verdikleri zararı da maddi olarak karşılayacaklarını, ayriyeten dini kurumlara da bağış yapacaklarını da belirtmiştir.

Bu açıklamalar karşısında Bosna Hersek halkı bu durumun kabullenemez olduğunu düşünmektedir ve ağır tepkiler yağmıştır.

Fredy Bickel, oyuncuları hakkında kabul edilemez bir davranış yaptıklarını ve bu durumun affedilmeyeceğini açıklamıştır. Kulüp olarak oyunculara ağır bir ceza verileceğini açıklamıştır.

Avusturyalı Futbolculara Ağır Ceza

Avusturyalı futbolcular geçtiğimiz gece Bosna Hersek’in camisine bira şişesi atıp, arabalarına binip kaçmışlardı. Bu durumda ülke çapında oyunculara ağır eleştiriler yağdı.

Avusturyalı futbol takımı kulübü oyuncularına ağır bir ceza vereceklerini açıklasa da, etik olmayan bu davranışın hiçbir cezası olmayacaktır.

Bosna Hersek halkını rencide edici bu davranış karşısında oyuncular yaptıkları yanlışı telafi edeceklerini söyleseler de dünya çapında kınanmışlardır ve ağır içerikli mesajlara maruz kalmışlardır. Bu yüz kızartan davranış karşısında Bosna Hersek polisi henüz futbolculara bir ceza vermemiştir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.