Bedelli Askerlik ve Erken Emeklilik İçin Bekleyiş

Bedelli Askerlik ve Erken Emeklilik İçin Bekleyiş

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin erken seçime gidilmesi yönünde gelen açıklama partileri hareketlendirmeye başlarken aynı zaman da bedelli askerlik ve erken emeklilik konusunda da vatandaşlar tarafından bekleyiş başladı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin erken seçime gidilmesi yönünde gelen açıklama partileri hareketlendirmeye başlarken aynı zaman da bedelli askerlik ve erken emeklilik konusunda da vatandaşlar tarafından bekleyiş başladı. Özellikle sosyal medyada bu bekleyiş ile ilgili birçok paylaşım yapılırken seçim kampanyalarından olması beklenen erken emeklilik ve bedelli askerlik konusunda vatandaş müjdeli haberi bekliyor.

Yapılacak olan Cumhurbaşkanlık seçimine 2 ay kalması ile birlikte vatandaşın seçimden kaynaklı olarak çıkacak getirilecek olan yasalardan beklenti içerisine girdi. Beklentilerden en büyüğü ise erken emeklilik ve bedelli askerlik imkanı oldu. Bu beklentilerini en çok ise sosyal medya üzerinden duyurdular. Hatta sosyal medya üzerinden ‘’önce bedelli sonra oy’’ şeklinde açıklamalar geldi.

Vatandaştan Müjdeli Haber Bekleyişi

Erken seçimin gündeme gelerek uygulanmasına karar verilmesinin ardından tabi ki sadece erken emeklilik ve bedelli askerlik yönünde bekleyiş olmamakla birlikte herkesin ayrı sorunlarına çare gelmesi açısından bekleyişe girdi. Cumhurbaşkanlığı ise meclisi Mayıs’ın ortalarına doğru çalıştırmayı planlamakta olup, bakalım vatandaşın beklentileri karşılanacak mı? Herkes merak içerisin de beklemektedir. 

Cumhurbaşkanlığı seçim için uyum yasası çıkaracak olup, bu yasaya göre aynı zaman da yeni üniversitelerin açılması konusunda yasa da gündeme gelmiş durumdadır. Aynı zaman da cinsel istismar konusunda yeni yasa tasarısı da gündemde olup, bunların da ne yönde sonuçlanacağı merak konusudur. Bakalım seçim vatandaşlara neler katacak ve neler değişecek herkes merakla beklenti içerisindedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.