Bakan Koca İl İl Değerlendirme Yaptı! Koronavirüste Son Tablo..!

Bakan Koca İl İl Değerlendirme Yaptı! Koronavirüste Son Tablo..!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca koronavirüs tablosu açıklamasında bulundu. Diyarbakır, Mersin, Kocaeli, Antalya, Trabzon illerinin valilerine duyuru yaptı. İl sağlık müdürleri ve Halk Sağlığı başkanları ile de online görüşme gerçekleştirdi ve değerlendirmesini açıkladı. Bakan Koca o illerdeki vaka sayısına ilişkin açıklamada bulundu. İşte detayları…

Sağlık Bakanı Koca sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşımda bulundu. Diyarbakır, Mersin, Antalya, Trabzon, Kocaeli illerinin durumunu değerlendiren Bakan birlikte mücadele ederek erken sonucu almaya başladık. Ara vermeden mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz dedi. Trabzon, Mersin, Diyarbakır, Antalya, Kocaeli illerinin 18 Aralık Cuma günü verilerini de paylaştı ve bu duruma göre yapılması gerekenlere önemle dikkat edilmesi gereken konuların üzerinden bir kez daha belirtti. İşte o illere dair son dakika haberleri…

Hangi İller Ne Durumda?

  • Mersin; iki haftadır filyasyon ekipleri artırıldı ve 261’e yükseltildi. Son hafta içinde günlük vakada yüzde yirmi düşüşün yaşandığı Mersin'de yoğun bakıp doluluk oranı yüzde yetmiş dokuza ulaştı.
  • Diyarbakır'da son 2 haftada epilasyon ekipleri 370 iken 590’a yükseltildi. Son hafta içinde günlük vaka yüzde yirmi beş düştü. Yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 65'e geriledi.
  • Trabzon'da son 2 haftada filyasyon ekiplerinin sayısı 247 yükseldi. Son hafta içinde günlük vaka sayısı da yüz de 25 düşüş yaşadı. Yoğun bakım doluluk oranı % 65 olarak tespit edildi.
  • Antalya'da son 2 haftada filyasyon ekipleri 300 iken 402’ye yükseltildi. Son haftada günlük vaka sayısı ise % 30 düştü. Yoğun bakım doluluk oranı hala yüzde 71 olarak tespit edildi.
  • Kocaeli ilinde ise son 2 haftada yoğun bakım yatak sayısı 242 iken 340'a yükseltilmiş oldu. Filyasyon ekip sayısı da 150 yerine artık 209 oldu. Son hafta içinde günlük vaka sayısında % 35 düşüş meydana geldi. Yoğun bakım doluluk oranı şu anda yüzde 71 olarak tespit edildi.

Bakan Koca bu zorlu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz, aldığımız tedbirler etkisini göstermeye başladı. Bu etkiyi kalıcı kılmak için ısrarımızı ve gücümüzü kullanmaya devam edeceğiz. Ara vermeden mücadele edeceğiz ve birlikte kazanacağız dedi. Kazanacağımız günler uzak değil ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.