Aydın Boysan 97 Yaşında Hayatını Kaybetti

Aydın Boysan 97 Yaşında Hayatını Kaybetti

Mimar ve gazeteci olarak tanınan Aydın Boysan 97 yaşında hayatını kaybetti.

Organ yetmezliğinden dolayı evinde can veren sevilen gazeteci sevenlerini bu haber ile üzdü. Renkli kişiliği ile gazete dünyasında kendini sevdirmeyi başarmış olan Aydın Boysan, İstanbul doğumludur.

Cenazesinin henüz ne zaman kaldırılacağı hakkında bir açıklama yapılmamıştır. Yaptığı işlerle adından çokça bahsettiren ünlü gazetecinin ölümü herkesi şok etti.

97 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü gazetecinin ölümü Münir Özkul’un ölümünden hemen sonra gerçekleşmiş olması dikkat çekti.

Pek çok ünlü isim gazetecinin vefatının ardından sosyal medyada paylaşımlarda bulundular. Özellikle Cem Yılmaz’ın paylaşımı oldukça dikkat çekti.

“İlham kaynağım Aydın Boysan aramızdan ayrılmış… Hakkıdır… Hayatımda ilk tiryakilik yapan mizah yazılarının sahibi, aynı muhitin çocuğu olma gururunu tattıran en genç beyinlerden biriydi.

Mekânın cennet olsun. Tüm gençlere tavsiyem Aydın Boysan’dan ne bulursanız okuyun.” Diyerek ünlü gazetecinin yaptığı işlerdeki başarısının altını çizmiştir.

Ünlü Gazeteci Hayata Gözlerini Yumdu

Özellikle yaptığı işlerle göz önünde olan gazeteci Aydın Boysan, ölümü ile herkesi üzdü. Bir anda hayatını kaybeden ünlü gazeteci Münir Özkul’un ölümünden hemen sonra vefat edişi ile herkesi şaşırttı.

97 yaşında hayata gözlerini yuman gazetecinin geride yaptığı işler kaldı. Özellikle mizah anlayışı ile ortaya koyduğu başarılı işleri gençlere örnek olur niteliktedir. Hareketli ve renkli kişiliği ile hatırlayacağımız Aydın Boysan, bu hayata veda etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.