Atalay Filiz Soruşturmasında Önemli Gelişme

Atalay Filiz Soruşturmasında Önemli Gelişme

Üç kişiyi katletmekten suçlanan yargılandığı tüm dava sonuçlarından hüküm yiyen Atalay Filiz ile alakalı önemli bir gelişme oldu.

Başka kişi veya kişilerin nüfus bilgilerini kullanmak suçundan yargılanan Filiz, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine mahkeme heyeti karar verdi. Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden gelecek rapora göre Atalay Filiz akıl durumuna göre cezai ehliyetinin olduğunu veya olmadığını rapor edecek. Göktuğ Demirarslan'ın cinayet öncesi Atalay'a gönderdiği elektronik posta ise mahkeme dosyasına eklendi.

Öğretmen olan Fatma Kayıkçı, Göktuğ Demirarslan ve arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi ile suçlanan Filiz'in bugün de başka bir davası görüldü. İstanbul Anadolu Asliye Mahkemesi tarafından yürütülen davada, başka kişilerin kimlik bilgileri üzerinden evrakta sahtecilik ve başkasının özlük haklarını gasp etmekle suçlanıyor.

HASTANEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul Mahkemesi, hastanede cezai ehliyet raporunun olup olmadığının incelenmesi için Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verildi.

ATALAY FİLİZ'İN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Mahkemenin vermiş olduğu karar hakkında değerlendirme yapan Merve Uçanok, "Dava ile ilgili mahkemeye sağlık raporları, tomografi sonuçları ve reçeteler gibi benzeri deliller sunduk. Bu raporlar hazırlanırken heyetin bu dosyaları dikkate almasını talepte bulunduk." dedi.

Mahkemeye verilen dilekçede ise farklı ayrıntılar yer alıyor. Filiz'in öldürdüğü Göktuğ Demirarslan'ın yollamış olduğu elektronik posta konuşmasına da yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.