Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Açıklandı

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Açıklandı

Askeri öğrenci aday belirleme sınavının tarihi kesin olarak açıklandı ve 18 Mart 2018 de yapılacağı belirtildi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 18 Mart tarihinde askeri öğrenci aday belirleme sınavının yapılacağını ve başvuruların yarın itibari ile

Askeri öğrenci aday belirleme sınavının tarihi kesin olarak açıklandı ve 18 Mart 2018 de yapılacağı belirtildi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 18 Mart tarihinde askeri öğrenci aday belirleme sınavının yapılacağını ve başvuruların yarın itibari ile başlayacağını duyurdu.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin özellikle yarın itibari ile başvurularını gerçekleştirilmeleri gerektiği duyuruldu. Ayrıca Bakan Canikli’ de TSK’ya personel alımı yapılacağını açıkladı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2 bin 427 subay, 2 bin 657 astsubay alınacağı, Deniz Kuvvetleri komutanlığı için 693 subay, 836 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 341 Subay, bin 899 astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı için 300 subay, 600 astsubay alınacağı duyuruldu.

Toplamda 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubay yetiştirileceği düşünülmektedir. Bir an önce askeriyedeki bu açığımızın kapatılması gerektiği açıklandı.

Askeriyedeki Açık Kapatılacak

FETÖ olaylarından dolayı askeriyede oluşan açığın bir an önce kapatılması için Askeri aday sınavının tarihi bildirildi. Bu sınav ile kısa sürede subay ve astsubay kadrolarının tamamlanacağı açıklandı.

Özellikle başvurular hakkında giriş yapacak olan öğrenciler uyarıldı, taleplerin çok fazla olacağı için kişilerin mutlaka yarın başvuruda bulunmaları gerektiği açıklamalara eklendi.

Askeri öğrenci aday belirleme sınavı için kesin tarih ise 18 Mart 2018 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar adayların başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Askeriyeye yapılacak olan bu alıma oldukça fazla talep olacağı düşünülmekte.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.