AÖF Vize Sınavı İçin Anadolu Üniversitesi'nden Son Dakika Açıklaması

AÖF Vize Sınavı İçin Anadolu Üniversitesi'nden Son Dakika Açıklaması

29 ve 30 Nisan tarihlerinde yapılan AÖF vize sınavı için Anadolu Üniversitesinden son dakika açıklaması geldi.

29 ve 30 Nisan tarihlerinde yapılan AÖF vize sınavı için Anadolu Üniversitesinden son dakika açıklaması geldi. Anadolu Üniversitesi’ne bağlı İşletme, İktisat ve Açık Öğretim Fakülteleri 2001 senesinden bu zamana kadar sınav soru ve cevap anahtarlarını e-kitap biçiminde yayınlıyordu. Açık Öğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav sorularının ve cevaplarını anahtarları sınavın gerçekleştiği günü takip eden üç iş günüde Anadolu Üniversitesine ait olan Açık Öğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır.

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak?

Açık Öğretim Fakültesi İktisat ve İşletme öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapılmasından itibaren üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sınav Yayınlama sisteminden açıklanacaktır.  http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresi üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

 Ara Sınav Notunun Başarı Puanına Katkısı Ne Kadar?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sisteminde bulunan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı kapsamında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler haricinde) gerçekleştirilen sınav sonucu alınan notların, başarı notuna katkısı % 30’dur. Dönem sonu sınavı ise başarı notuna % 70 oranında katkı sağlamaktadır. Bir dersteki başarı notu = Ara Sınav notu X % 30 + Dönem Sonu Sınav Notu X % 70 formülüyle hesaplanmaktadır.

AÖF Sınav Soru ve Cevapları Nasıl Öğrenilir?

Anadolu Üniversitesi tarafından İşletme, İktisat ve Açık Öğretim Fakülteleri’nde 2001 senesinden itibaren yapılan sınav soruları ve cevap anahtarları e-kitap biçiminde yayınlanmaktadır. Öğrenciler AÖF sınav soru ve cevaplarını öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için TC kimlik numaralarıyla AÖF sisteminde oturum açarak Fakülte başlığından Sınav Soruları seçeneğini tıklayıp, ardından Bölüm başlığından öğretim yılı ve Ders başlığından istenen sınavı seçmek suretiyle sınav sorularına ulaşabilirler.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.