Ahmet Hakan ve spikeri Ece Üner arasındaki 'Müslüman' polemiği devam ediyor

Ahmet Hakan ve spikeri Ece Üner arasındaki 'Müslüman' polemiği devam ediyor

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner arasındaki 'Müslüman' polemiği devam ediyor.

Hakan, "Ben hakikatin adamıyım, senin gibi günün adamı değilim' falan diye bana laf sokmuş. İyi de ben 29 Aralık 2017’de yazdığım bu yazının her harfinin bugün de kapı gibi arkasındayım. Aha bak! Yazıda söylediklerimin aynısını, bugün de avazım çıktığı kadar haykırdığımı ifade ediyorum. Hem de vurgulayarak. Hem de altını kalın kalın çizerek. Günse gün! Hakikatse hakikat!" düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Ne zaman bir sahtekârlık, ne zaman bir ahlaksızlık, ne zaman bir çakallık, ne zaman bir fırsatçılık görseler... Hemen akıllarına şu geliyor: 'Yüzde 99’u Müslüman olan ülke...' Ne zaman göz yaşartıcı bir iyilik, ne zaman ahlaki bir yükseliş, ne zaman vicdani bir duruş, ne zaman gönülleri fetheden bir güzellik görseler... Akıllarının ucundan bile geçmiyor: Yüzde 99’u Müslüman olan ülke..." görüşünü savundu. 

Hakan, "Ayrıca 'yüzde 99' falan geçiniz bunları bir kalem, geçiniz efendim. Yok, öyle bir şey! Müslümanlık açısından memleketi ille de yüzdelere ayıracaksanız aha şöyle ayırın: Yüzde bilmem kaçı Müslümanlığı kullanıyor, yüzde bilmem kaçı Müslümanlıktan habersiz, yüzde bilmem kaçı kalbinin temizliğinden dolayı sadece kendinin Müslüman olduğunu sanıyor, yüzde bilmem kaçı şekilde Müslüman, yüzde bilmem kaçı Müslümanlıkla herhangi bir irtibat kurmuyor, yüzde bilmem kaçı kültürel Müslüman, yüzde bilmem kaçı açıktan Müslüman değil. Falan diye ayırın.'Yüzde 99’u Müslüman bir ülke...' fena halde şişirilmiş bir balondur ve acilen patlatılmaya ihtiyacı vardır bu balonun." ifadesini kullandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.