46 Yıldır Yanlış Ameliyatın Sonuçları ile Yaşıyor

46 Yıldır Yanlış Ameliyatın Sonuçları ile Yaşıyor

Şu anda 86 yaşında olan ve 46 yıl önce Adana'da fıtık ameliyatı olan Ayşe Bilgebey, yanlış ameliyat sonucu oluşan bağırsakların bir araya toplanması sorunu ile yaşıyor.

Antalya'da yaşayan 86 yaşındaki Ayşe Bilgebey 1972 yılında geçirdiği şiddetli karın ağrısı şikayeti ile Adana'da hastaneye başvurdu. Gerekli tetkiklerden sonra Ayşe Bilgebey'e göbek fıtığı teşhisi konuldu. Adana Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyatta yapılan yanlış uygulama bağırsaklarında toplamalara sebep olarak bir kitle haline geldi.

Adana'da geçirdiği ameliyattan sonra sağlık sorunlarının ortaya çıkması ve çözüm üretilememesi sonucu Antalya'ya yerleşen Ayşe Bilgebey burada kızının bakımı ile hayatını devam ettiriyor. 

AKÜLÜ SANDALYE YARDIMI BEKLİYOR

Gerçirdiği ameliyat sonrasında oluşan sağlık sorunları ile uğraşan Ayşe Bilgebey aynı zamanda ameliyattan 6 ay sonra yıldırım düşmesi sonucu kaybettiği oğlunun üzüntüsü eklendi. 

Ameliyattan hemen sonra meydana gelen ağrılar ve rahatsızlıklar sonucu pek çok farklı hastane ve doktora başvuran Ayşe Bilgebey, hiçbir doktorun riskli olmasından dolayı ameliyata sıcak bakmadığını ve bu şekilde yaşamak zorunda kaldığını belirtti.

AMELİYAT İLE DÜZELME İMKANI VAR

Onlarca hastane ve doktor Ayşe Bilgebey'in rahatsızlığı için riskli olması sebebi ile ameliyatı kabul etmez iken Ankara'da ünlü bir profesörün ameliyatı kabul ettiğini belirtti. Ayşe Bilgebey'in kızı Emine Bilgebey yaptığı açıklamada gerek maddi yetersizlik, gerekse de riskleri göze alarak ameliyatı yaptıramadık, dedi. Emine Bilgebey şu anda 3. katta bir evde yaşadıklarını ve çok büyük zorluk çektiklerini, devlet yetkililerinden destek beklediklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.