2018 Liseye Geçiş Sınavı Örnek Soruları ve Cevapları Açıklandı!

2018 Liseye Geçiş Sınavı Örnek Soruları ve Cevapları Açıklandı!

Liseye Giriş Sınavı olarak belirlenen sınavda örnek sorular Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yayınlandı.

Son değişikliğe göre eskiden TEOG olarak liselere yerleşen öğrenciler bundan sonra LGS sınavı ile liselere yerleşecek. Milli Eğitim Bakanlığının örnek soruları yayınlaması ile öğrencilerin akıllarında olan sorular giderildi. 

LGS sınav soruları ile liselere yerleşecek olan öğrencilerin bundan sonra bu sınava girerek gidecekleri liseyi belirlemesi üzerine öğrenciler de ne tarz soruların sorulacağı merak konusu oldu.

Gelen açıklamaya göre lise sınavlarında orta öğretim sorularının sorulacağı belirlenirken öğrenciler bunun anlamını net olarak görmek istedi. Bunun için de sorular yayınlanarak öğrencilerin merakları giderildi.

Bundan önceki aylarda tartışmalara sebep olan sınavın detayları Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklanmıştı. Sınavda 2 kitapçık olacak ve birisi sözel birisi sayısal olmak üzere orta öğretim soruları sorulacak.

Haziran ayında gerçekleşecek olan sınavda 75+60 dakikalık süre olacaktır. Sınav 90 dakika sürecek ve sınav çoktan seçmeli şeklinde olacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı hangi liselerin sınavla giriş yapılacağı konusunda net açıklama yapmadı. Fakat bu açıklama üzerinde çalıştıklarını ve kısa zaman içerisinde bunun da yayınlanacağı beklenmektedir.

İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan hangi liseye sınavla giriş yapılacağı konusu da şuan öğrenciler tarafından merak konusudur.

Örnek sorular ile biraz olsun öğrencilerin merakları gitse de halen hangi liseye sınavla girileceği merakı devam etmektedir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.