2018 KPSS Lisans ve Ön Lisans sınav tarihleri

2018 KPSS Lisans ve Ön Lisans sınav tarihleri

Memur olmak isteyen adayların merakla bekledikleri 2018 KPSS Lisans, Ortaöğretim ve Ön Lisans sınav tarihleri resmen ÖSYM tarafından açıklandı.

Memur olmak isteyen adayların merakla bekledikleri 2018 KPSS sınav tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS Lisans, Ortaöğretim ve Ön Lisans tarihleri netlik kazandı.

KPSS'ye başvurmak için adayların merakla bekledikleri başvuru ve sınav tarihleri sonunda tamamen belli oldu. 2018 KPSS Lisans ve Ön Lisans sınavları yaz ve sonbahar aylarında yapılacak.

Geçen sene Mayıs ayında gerçekleştirilen KPSS sınavları bu yıl aynı anda yapılacak. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS Lisans sınavı için başvurular Mart ayında başlayacak. Lisans sınavında adaylara Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri alanları sorular sorulacak ve sınav sonuçları ise 2018 Haziran ayında adaylara duyurulacak.

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans düzeyinde sınavların başvuru tarihleri daha sonra açıklanırken sınavlar ise 2018 Ekim ayında yapılacak. Henüz resmi duyuru yapılmamasına rağmen 2018 KPSS sınavına katılım 40, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katılım için bu rakam 60 lira olacak.

ÖSYM tarafından daha önceden yapılan açıklamada 15 dakika kuralının kaldırıldığı ifade edilmişti. Sınavdan önce yaşanan o tatsız anlarda bundan böyle artık gerçekleşmemiş olacak.

KPSS NEDİR?

Kamu ve kuruluşları için bazı kadro ve pozisyonlara atacak olan memurları belirleyen bir sınav olan KPSS sınavı ÖSYM tarafından belirli tarihlerde gerçekleştiriyor. A ve B grubu kadrolar ile atanan adaylar memur olarak seçtikleri yerlere atanıyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.