2017 KPSS Sınavına Nerede Gireceğim?

2017 KPSS Sınavına Nerede Gireceğim?

Binlerce aday KPSS sınavı için gün sayıyor. Hedeflerine ulaşabilmek ve memuriyete atanabilmek için oldukça önemli olan bu sınav için adaylar 2017 KPSS sınavına nerede gireceğim?

Binlerce aday KPSS sınavı için gün sayıyor. Hedeflerine ulaşabilmek ve memuriyete atanabilmek için oldukça önemli olan bu sınav için adaylar 2017 KPSS sınavına nerede gireceğim? KPSS sınav giriş belgesi çıkartma gibi soruları merak ediyorlar. KPSS 2017 ile ilgili bilgileri haberimizde okuyabilirsiniz.

2017 KPSS Sınavı Giriş Bilgileri

KPSS ÖABT başvuru kılavuzunda belirtilen KPSS sınavına günler kala öğrencilerin gözü osym.gov.tr internet adresinde. KPSS ile ilgili tüm bilgilerin bulunduğu sitede adaylar sınava nerede gireceğiniz açıklanmasını bekliyor. KPSS 2017 sınavı 21 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ardından 16 Temmuz 2017 tarihinde ÖABT sınavları uygulanacak.

Adaylar sınava giriş yerlerini gösterecek olan sınav giriş belgelerini TC kimlik numarası ve şifreleriyle birlikte ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler. Adayların sınava girecekleri yer, bina salon bilgiler, oturum sayılarının bulunduğu sınav giriş belgesinin zorunlu olarak sınav öncesinde alınması gerekiyor. Adayların 15 dakika önce sınav salonunda olmaları kuralı bu KPSS’de de devam edecek.

KPSS 2017 sınav saati 09:30’da başlayacak. Öğleden sonra gerçekleştirilecek olan oturumların başlama saati ise 14:00 olarak belirlendi. Öğleden sonra yapılacak olan sınavda da 15 dakika önce sınav salonunda hazır olma kuralı geçerli. Kimlik ve güvenlik kontrollerinin kapsamlı olarak yapıldığı KPSS sınavında adaylara 1 saat önce sınav yerinde olması tavsiye ediliyor. KPSS sınav giriş belgeleri eskiden ev adreslerine postalanıyordu. Bu uygulamaya son verilerek internet çıktısı yöntemine geçildi.

Sınavda Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler?

Tüm adaylar KPSS sınavına T.C. kimlik numarasıyla giriş yapacaklar. Kimlik kartları da kabul edilirken, Ehliyet, Pasaport gibi belgeler geçerli kabul edilmiyor. Ayrıca kimliğinde ve giriş kartındaki fotoğraflarda farklılık olanlar ya da mevcut haline benzemeyenler sınava alınmayacaklar.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.