Yemek Kartlarında Komisyon Düşüyor

Yemek Kartlarında Komisyon Düşüyor

Milyonlarca çalışana verilmekte olan yemek kartlarına yeni karar gündeme geldi.

Milyonlarca çalışana verilmekte olan yemek kartlarına yeni karar gündeme geldi. Bu karar göre komisyon ücretinin fazla olması nedeni ile bu ücretin düşürülmesi için ortak nokta bulunması gündemde yerini aldı. Bu karar Perşembe günü verilecek olup, komisyon ücretinin %4,5 olması beklenmektedir.

Gümrük ve Ticaret Başkanlığı’nca yemek kuruluşlarından elde edilen komisyon şirketlerinin fazla komisyon alması nedeni ile bakanlık harekete geçti. Bununla ilgili komisyon elde eden şirketler toplantıya davet edilirken, bu şirketler arasında yemeksepeti’nin de olduğu görüldü.

Komisyon Düşüyor

Yemek faaliyeti veren firmalar komisyon elde eden şirketlerin fazla para almasından şikayetçi olurken, bunun üzerinden tüketiciye yani müşterilere de yüksekten satmak zorunda kaldıklarını açıkladır. Bunun üzerine bakanlık harekete geçerek aracı olan firmalar ile iletişim kurup, bu konuda bir ortak nokta belirlemek istediler. Bu ortak noktada ise gerek yemek kartları üzerinden gerekse diğer yemek üzerinden komisyon alan şirketler ile anlaşma sağlamak amacı ile komisyonun, %3 ile %4.5 oranında olması gerektiği düşünüldü.

Büyük Gün Perşembe

Bu konu ile ilgili yetkililerin harekete geçmesi üzerine şirketler ile yapılacak olan anlaşma için Perşembe günü uygun görüldü ve Perşembe günü toplantı gerçekleşerek komisyon ücretlerinde azaltılma söz konusu olacak. Perşembe günü alınacak olan karar gerek restoran işletmecileri, gerekse yemek faaliyeti veren her yer beklenti içerisine girdi. Bununla birlikte tabi ki çalışanlarında kullandığı yemek kart sahipleri de beklenti içerisinde olduğu görüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.